Przyłącz się do diakonii!

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

„Jak liturgia jest życia oddechem, tak stwórz życie nowe...” - śpiewamy w jednej z oazowych piosenek roku. Jeśli masz pragnienie odkrywać jeszcze bardziej piękno liturgii, a w niej Boga, który jest bliski, prawdziwie obecny i nieustannie dający siebie, to zapraszamy.

Ogłaszamy nabór nowych kandydatów do Diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Liturgicznej. Służba w tych diakoniach wychowuje, poprzez osobiste doświadczanie Żywego Jezusa, do dawania siebie nie tylko w samym Ruchu, ale i w całym naszym Kościele Diecezjalnym. Jest to miejsce, gdzie możesz dać siebie Bogu i ludziom przez śpiew lub granie na instrumentach albo przez przygotowanie pięknych celebracji.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w to dzieło. Diakonie mają w październiku swoje spotkanie, w terminie 14-16 (Szczecinek). Jeśli chcesz spróbować, przyjrzeć się tym diakoniom i zdecydować, czy zaangażowanie się w nie odpowiada Twoim pragnieniom, to zgłoś się i przyjedź! :) Trzeba być przynajmniej po młodzieżowej Oazie Nowego Życia stopnia podstawowego (tzw. "zerówka).

Zgłoszenia i wszelkie zapytania należy kierować do s. Moniki Grabek, kom. 608 693 143. Termin zgłaszania najpóźniej do 7 października - wiąże się to z organizacją noclegów, gdyż będziemy gościć u rodzin szczecineckiej parafii Mariackiej.

Zgłoszenia elektroniczne przez formularz. Wybierz adresata: Diakonia Muzyczna - s. Monika Grabek.

Może zainteresuje Cię również...

Nie przespać życia

15 III 2015
W dniach od 13 do 15 marca 2015 roku Diecezjalna Diakonia Muzyczna przeżywała swoją oazę modlitwy połączoną z warsztatami. Jej członkowie oraz kandydaci przyjechali do parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku, której proboszczem jest ks. Jacek Lewiński. Zobacz!

Statut Diecezjalnej Diakonii Muzycznej

Statut Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Zobacz!

Diecezjalna Szkoła Psałterzystów

25 X 2012
W dniach 23-25 listopada 2012 roku zapraszamy na kolejną edycję Diecezjalnej Szkoły Psałterzystów, która jest prowadzona przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie i ma formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi Zobacz!

Rok 2002 u diakonii muzycznej

30 XII 2003
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2002. Zobacz!

Rok 2007 u diakonii muzycznej

31 XII 2007
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2007. Zobacz!

Diecezjalna Szkoła Psałterzystów

10 II 2013
W dniach 1-3 marca 2013 roku zapraszamy na drugą sesję Diecezjalnej Szkoły Psałterzystów, która jest prowadzona przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie i ma formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter