Psałterzyści już po pierwszych zajęciach

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Zakończyła się pierwsza sesja kolejnej edycji Szkoły Psałterzystów poświęcona okresowi Adwentu i Bożego Narodzenia. Wzięło w  niej udział 21 osób z kilku miejscowości: Świdwina, Sławska, Słupska, Starego Wierzchowa, Warszkowa, Bobolic, Broczyna i Róży Wielkiej.

Zajęcia prowadzili muzycy Natalia Korczyc i Łukasz Czartowski oraz s. Monika Grabek i ks. Jacek Lewiński, odpowiedzialni za Diecezjalną Diakonię Muzyczną i Liturgiczną Ruchu Światło-Życie. Cały program Szkoły przewiduje trzy weekendowe spotkania w ciągu roku, które łączą w sobie zajęcia warsztatowe i formację liturgiczną. Są to zarazem dni skupienia dla posługujących jako psałterzyści w parafiach.

Najbliższa sesja poświęcona okresom Wielkiego Postu i Wielkanocy odbędzie się w Koszalinie (CEF) w dniach 24-26 lutego 2012 r.

Może zainteresuje Cię również...

Tworzymy wielki chór

22 IV 2012
Wszystkich śpiewających zapraszamy do wspólnego animowania śpiewu podczas obchodów 40-lecia naszej diecezji w dniach w dniach 18-19 maja 2012 r. w Koszalinie. Tworzymy wielki diecezjalny chór, który razem z zespołem Gospel R Zobacz!

Przyłącz się do diakonii!

27 IX 2011
Nowy nabór do Diecezjalnej Diakonii Muzycznej I Liturgicznej. Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Oddychanie Bogiem

26 IX 2012
Jak liturgia jest życia oddechem, tak stwórz życie nowe. Tak Ty życie z liturgii stwórz nowe. Od początku istnienia diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie doświadczamy prawdy, że liturgia Zobacz!

Diecezjalna Szkoła Psałterzystów

10 II 2013
W dniach 1-3 marca 2013 roku zapraszamy na drugą sesję Diecezjalnej Szkoły Psałterzystów, która jest prowadzona przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie i ma formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi. Zobacz!

Warsztaty na podsłuchu

04 V 2012
Trwają jeszcze warsztaty dla chórzystów, którzy posługiwać będą podczas rocznicowych uroczystości powstania naszej diecezji. Uczestnikami są młodzi z Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie, z młodzieżowej diakonii muzy Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter