Rajskie klimaty

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 10-11 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbyło się podsumowanie pracy rocznej Domowego Kościoła. Była tam i nasza delegacja w składzie: Agnieszka i Radosław Orłowscy, Ewa i Zbigniew Lange oraz ks. Zbigniew Woźniak.

Dla nowej pary diecezjalne j to doświadczenie spotkania na forum międzynarodowym, na spotkaniu bowiem byli również obecni  reprezentanci DK z Niemiec, Austrii, Ukrainy i Słowacji. Tam też dokonało się oficjalne przekazanie im odpowiedzialności za DK w naszej diecezji.

Głównym tematem była wierność charyzmatowi. Obfita relacja ze spotkania dostępna jest na stronach centralnego serwisu DK. Tematy trudne i ważne, ale były też momenty wytchnienia. Wszyscy uczestnicy pielgrzymowali do przepięknego sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Nasza ekipa dodatkowo wybrała się nocą do pobliskiego Świebodzina, by zobaczyć statuę Chrystusa Króla. Rzeczywiście robi ona wrażenie. Samo seminarium także emanowało pięknem i pokojem. Istne rajskie klimaty – nie dziwi więc nazwa miejscowości, w której się ono znajduje: Paradyż (łac. paradisum – raj).

Może zainteresuje Cię również...

Dwóch w jednym

04 XII 2014
Z dniem 1 grudnia 2014 roku biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak mianował ks. Tomasza Tomaszewskiego moderatorem diecezjalnym Domowego Kościoła. Będzie on łączył tę posługę z posługą moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie. Zobacz!

Piękny czas

28 V 2014
W dniach 24-25 maja 2014 roku rodziny Domowego Kościoła z rejonu Szczecinek przeżywały swoje dni wspólnoty. Pod czułą opieką Matki Bożej w Górce Klasztornej wspólnie zgłębiały temat Narodzić się na nowo w mocy Ducha Świętego. Zobacz!

Domowy Kościół

Domowy Kościół to gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Zobacz!

Domowy Kościół po amerykańsku

02 II 2012
Pod koniec ubiegłego roku odbyły się w Luizjanie rekolekcje ewangelizacyjne dla Amerykanów. W sumie uczestniczyło w nich piętnaście amerykańskich małżeństw, które prawdopodobnie stworzą trzy kręgi Domowego Kościoła. Wszyscy uczestnicy rek Zobacz!

„Słuchać Pana w Kościele”

15 IX 2011
Pod takim hasłem rodziny z Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej spotkały się na rozpoczęciu nowego roku pracy 2011/12. Spotkanie zorganizowane zostało przez członków wspólnoty z rejonu Wałcz. Zobacz!

Krąg diecezjalny w Białogardzie

25 IX 2011
Pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym kręgu diecezjalnego. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter