Rajskie klimaty

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 10-11 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbyło się podsumowanie pracy rocznej Domowego Kościoła. Była tam i nasza delegacja w składzie: Agnieszka i Radosław Orłowscy, Ewa i Zbigniew Lange oraz ks. Zbigniew Woźniak.

Dla nowej pary diecezjalne j to doświadczenie spotkania na forum międzynarodowym, na spotkaniu bowiem byli również obecni  reprezentanci DK z Niemiec, Austrii, Ukrainy i Słowacji. Tam też dokonało się oficjalne przekazanie im odpowiedzialności za DK w naszej diecezji.

Głównym tematem była wierność charyzmatowi. Obfita relacja ze spotkania dostępna jest na stronach centralnego serwisu DK. Tematy trudne i ważne, ale były też momenty wytchnienia. Wszyscy uczestnicy pielgrzymowali do przepięknego sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Nasza ekipa dodatkowo wybrała się nocą do pobliskiego Świebodzina, by zobaczyć statuę Chrystusa Króla. Rzeczywiście robi ona wrażenie. Samo seminarium także emanowało pięknem i pokojem. Istne rajskie klimaty – nie dziwi więc nazwa miejscowości, w której się ono znajduje: Paradyż (łac. paradisum – raj).

Może zainteresuje Cię również...

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
W dniu 14 maja 2023 roku w Salezjańskiej Parafii Św. Jana Bosko w Pile odbył się ostatni RDW DK w tym roku formacyjnym. Zobacz!

Przekazanie posługi pary diecezjalnej

21 IX 2023
W dniu 9 września nasz Ruch świętował w Częstochowie jubileusz 50-lecia Domowego Kościoła Zobacz!

Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

27 IX 2023
Dlaczego jednego dnia w roku, w niewielkiej wsi na południu naszej diecezji populacja młodych wzrasta prawie pięciokrotnie? Odpowiedź może być tylko jedna- Diecezjalne Spotkanie Młodych! Zobacz!

Dzień Wspólnoty II turnusu w Łącku

30 VII 2023
XIII dzień rekolekcji na każdym stopniu, niezależenie od gałęzi Ruchu i wieku uczestników, odbywa się pod hasłem "jedność", której Twórcą jest Duch Święty. Zobacz!

Uwaga konkurs!

11 VI 2023
Rozpoczynając przygotowania do obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji, ogłaszamy konkurs na logo jubileuszu! Zobacz!

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I st.

11 VI 2023
W Skrzatuszu, od 7 do 11 czerwca 2023, u stóp Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, odbywają się rekolekcje formacyjne Domowego Kościoła - Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter