Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Tak spędziliśmy weekend

W weekend 16-18 lutego, w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym odbyła się kolejna oaza zimowa. W tym roku swoje rekolekcje przeżywało 68 uczniów od szkół podstawowych po średnie. 
Kilka dni po Środzie Popielcowej, uwaga uczestników skierowana była szczególnie na Wielki Post. Rozważaliśmy jego istotę, to jak powinniśmy go przeżywać i dlaczego. Nie mogło zabraknąć czasu na relaks. W tym roku odwiedziliśmy park trampolin, gdzie wielu adeptów gimnastyki mogło spróbować swoich sił w robieniu salt, ekwilibrystycznych skoków i nie tylko. Poza spotkaniami dotyczącymi Postu, mogliśmy zgłębić swoją wiedzę na temat Ruchu, jego historii oraz działających w nich diakonii. Pod czujnym okiem Księdza Krzysztofa Szumilasa i Siostry Grażyny Łazor, nad dobrym spędzeniem czasu czuwało aż 13 animatorek i animatorów (a byli to Aleksandra Preihs; Alicja Góra; Damian Borchardt, Hubert Dacio; Hubert Polaczek; Judyta Jabłuszewska; Klaudia Łaszcz; Maciej Księżopolski; Magdalena Jachowicz; Piotr Horyd; Zuzanna Amarowicz; Zuzanna Linkiewicz; Zuzanna Trapkowska). 
W niedzielę uczestniczyliśmy w Eucharystii pod przewodnictwem biskupa Edwarda Dajczaka. Byliśmy świadkami rozpoczęcia kolejnego etapu na drodze formacji przyszłych kapłanów - udzielenia posługi lektoratu oraz akolitatu klerykom roku III i IV. Po mszy nie zabrakło tradycyjnych już tanców przed domem rekolekcyjnym, po których zjedliśmy ostatni wspólny posiłek (na tych rekolekcjach :) ). 

Z napełnionymi brzuchami i sercami rozjechaliśmy się do swoich domów. Do zobaczenia na drodze formacji!
PS. Więcej zdjęć już w krótce. Śledźcie naszego facebooka i instagrama. Co to był za piękny czas... Dobranoc!

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Triduum Paschalne w formie rekolekcji

08 IV 2024
Tym razem młodzi przeżyli Triduum Paschalne w formie rekolekcji w Koszalinie Zobacz!

Bal z okazji 50-lecia RŚŻ Diecezji

09 I 2024
Relacja z pierwszego (nieostatniego...?) Balu RŚŻ w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Zobacz!

DWDD w Luboniu

18 III 2024
Zobacz!

Centralna Oaza Matka

11 IV 2024
Zapraszamy 17-20 maja do Krościenka! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter