Seans we dwoje

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Widząc zagrożenia i trudności jakie przeżywają dziś małżeństwa i rodziny, kręgi Domowego Kościoła podjęły w skali całego kraju akcję, której celem było zachęcenie małżonków do dialogu. Tą zachętą miał być powrót do źródeł wzajemnej fascynacji, która towarzyszyła pierwszym spotkaniom – stąd pomysł na randkę.

Składał się na nią wspólnie przeżyty seans filmowy, następnie specjalnie przygotowana audycja radiowa inspirująca małżonków do rozmowy, najpierw o filmie, potem o wzajemnych relacjach - a wszystko to w atmosferze pokoju, radości i przyjaźni. Problematyka filmu „Fireproof” skłania do refleksji nad własnym małżeństwem, nad tym czy rzeczywiście potrafię kochać współmałżonka. Obraz filmowy ujawnia też egoistyczne postawy, wskazując na miłość absolutną Jezusa – Boga, który kocha mimo odrzucenia, mimo naszej oziębłości i lekceważenia.

Kontynuacją randki jest 6-tygodniowy internetowy kurs o komunikacji, na który małżonkowie mogli zapisywać się przez cały tydzień po seansie. Akcję udało się zorganizować także w naszej diecezji - w trzcianeckim kinie „Serenada", w Pile w kinie MDK "Iskra" oraz w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. W samej Trzciance w pokazie filmu wzięło udział ok. 80 osób, w Pile 90, a w Białogardzie 120. Dla nas organizatorów, największą radością było zobaczyć wiele rozpromienionych,  pełnych nadziei twarzy po filmie. Poniżej kilka wpisów do księgi pamiątkowej zamieszczonych na stronie internetowej randki www.randkamalzenska.pl

Beata i Jarosław Wichrowie
Domowy Kościół w Trzciance

 


Od Redakcji: W skali całego kraju, w akcji wzięło udział ok. 8 000 osób z 21 diecezji. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej do organizacji tego przedsięwzięcia przyłączyło się, jako partner, Radio Plus Koszalin. Tegoroczna audycja, w której małżonkowie interaktywnie uczestniczyli, jest możliwa do odsłuchania w dziale audycje-Radio Plus.

 

Może zainteresuje Cię również...

Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

14 XII 2022
Rodziny DK rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance. Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Życzenia Bożonarodzeniowe

24 XII 2022
Z okazji Bożego Narodzenia Roku Pańskiego 2022 pragniemy życzyć... Zobacz!

Mówić z sercem „prawdziwie w miłości”

24 I 2023
Orędzie papieża Franciszka na LVII Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (2023). Zobacz!

Testament duchowy Benedykta XVI

31 XII 2022
Testament duchowy papieża Benedykta XVI, który zmarł 31 grudnia 2022 roku. Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

13 XII 2022
Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter