Siostrzana pielgrzymka do Skrzatusza

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W tym roku Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej obchodziły swoje święto patronalne, czyli uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Wybór tego miejsca podyktowany był między innymi tym, że ze względu na Kapitułę Generalną Siostry nie mogły uczestniczyć w diecezjalnej pielgrzymce osób konsekrowanych do Skrzatusza, która odbyła się 2 maja 2015 roku. To grudniowe pielgrzymowanie wpisało się więc zarówno w trwający jeszcze Rok Życia Konsekrowanego, jak i w rozpoczynający się właśnie Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Warto podkreślić, że skrzatuskie sanktuarium jest jednym z kościołów jubileuszowych w naszej diecezji, w których można uzyskać odpust zupełny.

Wspólnotowe świętowanie Sióstr z Lipia rozpoczęło się modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, w czasie której rozważane były bolesne tajemnice różańcowe. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Tomaszewski – asystent kościelny Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, a koncelebrowali ją ks. Andrzej Malczyński – proboszcz i kustosz skrzatuski i ks. Jerzy Sławiński – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu. Ze względu na trwające w skrzatuskiej parafii rekolekcje adwentowe, homilię wygłosił prowadzący je ks. Wiesław Węgrzyn MS.

Podczas Mszy swoje śluby na kolejny rok złożyła s. Malwina Iwanicka: "Wszechmogący Boże, w Trójcy Świętej jedyny, odpowiadając na Twoją miłość, ja, Malwina Iwanicka, świadomie i dobrowolnie, na ręce Przełożonej Wspólnoty – siostry Małgorzaty Glanc, na jeden rok ślubuję czystość, ubóstwo i posłuszeństwo oraz życie według Konstytucji Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. Niepokalana Matko, Maryjo! Przez Ciebie, z Tobą i w Tobie chcę należeć do Chrystusa i naśladując Go służyć Kościołowi we Wspólnocie Dzieci Łaski Bożej". Skrzatuskie pielgrzymowanie Sióstr z Lipia zakończyło się agapą w domu pielgrzyma.

Może zainteresuje Cię również...

Oaza Rekolekcyjna Diakonii

20 XI 2022
Zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii filii poznańskiej do Włocławka (12.2022). Zobacz!

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Kapłańskie zatrzymanie

24 XI 2022
W dniach 21-24.11 Unia Kapłanów Chrystusa Sługi zaprosiła kapłanów na doroczne rekolekcje. Zobacz!

Listopad w DDE

16 XI 2022
DDE w listopadzie podjęła kolejne spotkanie formacyjne i owocnie działa dla Jezusa i naszego Ruchu. Zobacz!

Kalendarz adwentowy 2022

25 XI 2022
Kalendarz adwentowy na rok 2022. Zapraszamy do codziennego trudu walki o piękne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter