Siostrzana pielgrzymka do Skrzatusza

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W tym roku Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej obchodziły swoje święto patronalne, czyli uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

Wybór tego miejsca podyktowany był między innymi tym, że ze względu na Kapitułę Generalną Siostry nie mogły uczestniczyć w diecezjalnej pielgrzymce osób konsekrowanych do Skrzatusza, która odbyła się 2 maja 2015 roku. To grudniowe pielgrzymowanie wpisało się więc zarówno w trwający jeszcze Rok Życia Konsekrowanego, jak i w rozpoczynający się właśnie Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia. Warto podkreślić, że skrzatuskie sanktuarium jest jednym z kościołów jubileuszowych w naszej diecezji, w których można uzyskać odpust zupełny.

Wspólnotowe świętowanie Sióstr z Lipia rozpoczęło się modlitwą przed Najświętszym Sakramentem, w czasie której rozważane były bolesne tajemnice różańcowe. Eucharystii przewodniczył ks. Tomasz Tomaszewski – asystent kościelny Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, a koncelebrowali ją ks. Andrzej Malczyński – proboszcz i kustosz skrzatuski i ks. Jerzy Sławiński – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Wałczu. Ze względu na trwające w skrzatuskiej parafii rekolekcje adwentowe, homilię wygłosił prowadzący je ks. Wiesław Węgrzyn MS.

Podczas Mszy swoje śluby na kolejny rok złożyła s. Malwina Iwanicka: "Wszechmogący Boże, w Trójcy Świętej jedyny, odpowiadając na Twoją miłość, ja, Malwina Iwanicka, świadomie i dobrowolnie, na ręce Przełożonej Wspólnoty – siostry Małgorzaty Glanc, na jeden rok ślubuję czystość, ubóstwo i posłuszeństwo oraz życie według Konstytucji Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. Niepokalana Matko, Maryjo! Przez Ciebie, z Tobą i w Tobie chcę należeć do Chrystusa i naśladując Go służyć Kościołowi we Wspólnocie Dzieci Łaski Bożej". Skrzatuskie pielgrzymowanie Sióstr z Lipia zakończyło się agapą w domu pielgrzyma.

Może zainteresuje Cię również...

Przy Sercu Jezusa w Czarnem

13 VI 2013
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która w roku 2013 była obchodzona 7 czerwca, to patronalne święto kaplicy w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Czarnem. Z tej okazji, siostry zapraszają na Mszę św. i słodki poczęstunek swoich przyjaciół i do Zobacz!

Historia WDŁB

Jaka jest historia Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej? Zobacz!

Kapituła wyborcza w Lipiu

02 VIII 2011
Według Konstytucji Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, wszystkie siostry po ślubach wieczystych uczestniczą w obradach kapituły, czyli kolegialnego organu władzy, decydującego o ważnych sprawach Wspólnoty. Tegoroczna kapituła ma charakter wyborczy. Zobacz!

Charyzmat WDŁB

Istota posłannictwa i duchowość Wspólnoty z Lipia Zobacz!

Prawa ręka moderatora diecezjalnego

30 IX 2014
Po 25 miesiącach swoją posługę w Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zakończyła s. Natalia Frączek WDŁB. Z dniem 1 października 2014 roku jej obowiązki przejmuje s. Grażyna Łazor WDŁB. Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter