Skupienie Diakonii Życia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 12-13 marca 2022 r. w Lipiu odbyły się Dni Skupienia Diakonii Życia. Diakonię Życia przyjęły Siostry ze WDŁB. Odpowiedzialni za DŻ, Joanna i Krzysztof Kaczmarczykowie, bardzo dobrze zaplanowali czas pobytu dla członków Diakonii. Była wspólna Eucharystia, Koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec w intencji pokoju na Ukrainie, jutrznia oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło także czasu na pogłębienie wiedzy. Dzięki konferencji wygłoszonej przez moderatora, ks. prof. Janusza Bujaka, na temat Wielkiej Nowenny Tysiąclecia w kontekście rodziny i wychowania dowiedzieliśmy się m.in., że bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, już w 1956 roku wiedział, że trzeba postawić na silną Bogiem rodzinę. Dlatego też w czasie trwania Nowenny Prymas czterokrotnie zwracał uwagę na wartość rodziny i wychowania. Były to następujące tematy (jakże aktualne także i dziś):

Na koniec pierwszego dnia odbyło się także spotkanie Diakonii podsumowujące podjęte działania oraz nakreślono plan pracy na najbliższe miesiące. Podczas dwóch dni nie zabrakło też czasu dla rodziny np. na wspólne spacery czy gry planszowe oraz czasu dla bliźniego podczas spotkań integracyjnych. Dziękujemy cioci Ewelinie za opiekę nad dziećmi oraz siostrom za możliwość organizacji Dni Skupienia Diakonii Życia.

Chwała niech będzie Panu za błogosławiony czas spotkania!

Może zainteresuje Cię również...

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Zimowe spotkanie

15 II 2023
Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

25 III 2023
Terminy i lokalizacje oazowych rekolekcji wakacyjnych (2023) Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter