Skupienie Diakonii Życia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 12-13 marca 2022 r. w Lipiu odbyły się Dni Skupienia Diakonii Życia. Diakonię Życia przyjęły Siostry ze WDŁB. Odpowiedzialni za DŻ, Joanna i Krzysztof Kaczmarczykowie, bardzo dobrze zaplanowali czas pobytu dla członków Diakonii. Była wspólna Eucharystia, Koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec w intencji pokoju na Ukrainie, jutrznia oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło także czasu na pogłębienie wiedzy. Dzięki konferencji wygłoszonej przez moderatora, ks. prof. Janusza Bujaka, na temat Wielkiej Nowenny Tysiąclecia w kontekście rodziny i wychowania dowiedzieliśmy się m.in., że bł. kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, już w 1956 roku wiedział, że trzeba postawić na silną Bogiem rodzinę. Dlatego też w czasie trwania Nowenny Prymas czterokrotnie zwracał uwagę na wartość rodziny i wychowania. Były to następujące tematy (jakże aktualne także i dziś):

Na koniec pierwszego dnia odbyło się także spotkanie Diakonii podsumowujące podjęte działania oraz nakreślono plan pracy na najbliższe miesiące. Podczas dwóch dni nie zabrakło też czasu dla rodziny np. na wspólne spacery czy gry planszowe oraz czasu dla bliźniego podczas spotkań integracyjnych. Dziękujemy cioci Ewelinie za opiekę nad dziećmi oraz siostrom za możliwość organizacji Dni Skupienia Diakonii Życia.

Chwała niech będzie Panu za błogosławiony czas spotkania!

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Oazy wakacyjne 2022

04 III 2022
Jak najlepiej odpocząć? Połączyć oddech dla ciała z oddechem dla duszy! Dlatego jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież na rekolekcje w wakacje! Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Zakończenie roku formacyjnego

26 VI 2022
W dniu 26 czerwca 2022 r. Domowy Kościół Rejonu Wałcz-Jastrowie zakończył kolejny rok formacyjny. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter