„Słuchać Pana w Kościele”

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

„Słuchać Pana w Kościele” - pod takim hasłem, rodziny z Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej spotkały się na rozpoczęciu nowego roku pracy 2011/12. Spotkanie zorganizowane zostało przez członków wspólnoty z rejonu Wałcz.

Odbyło się ono w parafii pw. Trójcy Świętej w Róży Wielkiej pod duchową opieką ks. prob. Andrzeja Malczyńskiego. Z całej diecezji przyjechało łącznie około 180 osób, aby wspólnie spędzić tę piękną słoneczną sobotę 3 września 2011 roku. Rodziny modliły się o błogosławieństwo boże cały rok pracy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i litanii do Świętej Rodziny oraz podczas Eucharystii.

Moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Janusz Bujak wygłosił konferencję poruszającą zagadnienia związane z tematem roku. Przy całej wspólnocie dokonało się też serdeczne podziękowanie Agnieszce i Radkowi Orłowskim, ustępującej parze diecezjalnej i powitanie nowej pary Ewy i Zbyszka Lange. Uściski, ucałowania, upominki, uuu... wiele tego było.

Oczywiście poza wspólną modlitwą i oficjalnymi punktami był też czas na kuluarowe rozmowy przy kawie, herbacie i obiedzie. Atmosfera spotkania oraz cisza i nastrój wiejskiego klimatu sprawiły, że uczestnicy wyjechali napełnieni radością i mocą Ducha Świętego, przygotowani do głoszenia Chrystusa w całej diecezji.

Może zainteresuje Cię również...

Kochane Siostry i Bracia!

29 XI 2023
Bardzo wszystkim dziękuję za Waszą modlitwę w mojej intencji Zobacz!

RDW Rejonu Koszalińskiego DK

01 I 2024
W Oktawie Bożego Narodzenia dnia 29 grudnia 2023 w CEF w Koszalinie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła. Zobacz!

Bal z okazji 50-lecia RŚŻ Diecezji

09 I 2024
Relacja z pierwszego (nieostatniego...?) Balu RŚŻ w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Zobacz!

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Koszalin

17 X 2023
Odkrycie Żywego Kościoła jako Wspólnoty Ludu Bożego. Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter