„Słuchać Pana w Kościele”

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

„Słuchać Pana w Kościele” - pod takim hasłem, rodziny z Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej spotkały się na rozpoczęciu nowego roku pracy 2011/12. Spotkanie zorganizowane zostało przez członków wspólnoty z rejonu Wałcz.

Odbyło się ono w parafii pw. Trójcy Świętej w Róży Wielkiej pod duchową opieką ks. prob. Andrzeja Malczyńskiego. Z całej diecezji przyjechało łącznie około 180 osób, aby wspólnie spędzić tę piękną słoneczną sobotę 3 września 2011 roku. Rodziny modliły się o błogosławieństwo boże cały rok pracy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu i litanii do Świętej Rodziny oraz podczas Eucharystii.

Moderator diecezjalny Domowego Kościoła ks. Janusz Bujak wygłosił konferencję poruszającą zagadnienia związane z tematem roku. Przy całej wspólnocie dokonało się też serdeczne podziękowanie Agnieszce i Radkowi Orłowskim, ustępującej parze diecezjalnej i powitanie nowej pary Ewy i Zbyszka Lange. Uściski, ucałowania, upominki, uuu... wiele tego było.

Oczywiście poza wspólną modlitwą i oficjalnymi punktami był też czas na kuluarowe rozmowy przy kawie, herbacie i obiedzie. Atmosfera spotkania oraz cisza i nastrój wiejskiego klimatu sprawiły, że uczestnicy wyjechali napełnieni radością i mocą Ducha Świętego, przygotowani do głoszenia Chrystusa w całej diecezji.

Może zainteresuje Cię również...

Domowy Kościół

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Zobacz!

Nowa para krajowa Domowego Kościoła...

11 I 2015
Podczas ogólnopolskiego spotkania opłatkowego w Zduńskiej Woli została wybrana nowa para krajowa Domowego Kościoła - Katarzyna i Paweł Maciejewscy z archidiecezji poznańskiej, którzy dotychczas pełnili posługę pary filialnej poznańskiej. Zobacz!

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

Nowa para diecezjalna Domowego Kościoła

08 VI 2014
Nową parą diecezjalną Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zostali wybrani Jolanta i Piotr Sorokowie. Od 1 września 2014 roku zastąpią oni Ewę i Zbigniewa Langów, którzy pełnili tę posługę przez ostatnie trzy lata. Zobacz!

Nowa Para Diecezjalna

08 IX 2011
W głosowaniu, które miało miejsce już kilka miesięcy temu, nową parą diecezjalną Domowego Kościoła wybrano Ewę i Zbigniewa Lange. Zobacz!

Wolne miejsca na rekolekcje DK

07 IV 2018
Serdecznie zapraszamy Rodziny Domowego Kościoła do wzięcia udziału w rekolekcjach letnich. Są jeszcze wolne miejsca w naszej diecezji! Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter