Spełnione marzenia

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W ostatnich dniach lutego schola parafialna, która jest częścią wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Bornem Sulinowie, udała się z pielgrzymką do Rzymu. Spełnienie ich marzeń stało się możliwe głównie dzięki nagraniu płyty "Ten, którego kochamy!".

Paulina Mazurkiewicz: "Nie wierzyłam w możliwość tego wyjazdu. Nie dochodziła do mojej głowy świadomość, że stanie się coś, co nigdy mi się nawet nie śniło. Jeszcze na lotnisku nie docierało do mnie to, że od Rzymu dzielą nas już tylko dwie godziny lotu. Przelot samolotem, zobaczenie papieża Franciszka - to były marzenia, których spełnienie wydawało się naprawdę trudne. Jednak Bóg tak ogromnie obdarował nas szczęściem. Płyta dała takie owoce! Każdy z nas - tak myślę - przeżył przygodę, której długo nie zapomni. Były to cztery najpiękniejsze dni w moim życiu. Męczące, ale idealne. Z taką wspaniałą wspólnotą można wszystko! Nie wiem, jak dziękować Bogu za to wszystko, codziennie dziękowałam i dziękuję nadal. Ta pielgrzymka to coś, czego nie da się wyrazić słowami! Wszystko pozostanie teraz w sercu i w głowie. Dziękuję Bogu, ale również wspólnocie!"

Katarzyna Biernat: "Dla mnie wyjazd do Rzymu był po prostu marzeniem. Wspaniale było zwiedzić ogrom miejsc, posłuchać o historii chrześcijaństwa i oczywiście zobaczyć papieża Franciszka. Czasami myślę, że dzięki tak wspaniałej wspólnocie możemy osiągnąć wszystko."

Może zainteresuje Cię również...

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Święto Ofiarowania Pańskiego

02 II 2024
Wszystkiego najlepszego Tym, którzy ofiarowują nam siebie! Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter