Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Spotkanie było szczególne, ponieważ w Kręgu Diecezjalnym uczestniczył ks. Biskup Zbigniew Zieliński.
Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kaplicy mieszczącej się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym, której przewodniczył ks. Biskup Zbigniew Zieliński, w koncelebrze byli Moderator Diecezjalny DK ks. prof. dr hab. Janusz Bujak, Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Krzysztof Szumilas oraz o. Wiesław Przybysz - moderator rejonu Koszalin. Eucharystia była sprawowana m.in. w intencji rodzin z Domowego Kościoła. Ks. Biskup Zbigniew wielokrotnie przypominał o pełnieniu służby i dawaniu świadectwa przez małżeństwa z DK w dzisiejszym świecie, w którym brakuje relacji pełnych miłości i zrozumienia.
Po Mszy Świętej udaliśmy się do na spotkanie formacyjne. Pary Rejonowe dzieliły się radościami i troskami, w sposób szczególny pochyliliśmy się nad inspiracją i koordynacją prac rejonu, wykorzystaniu diakonii rejonowych do posługi oraz odwiedzin par rejonowych w spotkaniach poszczególnych kręgów.
   Realizacja obowiązku odwiedzania kręgów w naszym rejonie jest dla nas okazją do poznania tych małżeństw, których jeszcze nie poznaliśmy. Jednak przede wszystkim jest wyrazem troski o powierzone nam małżeństwa. Jest to również okazja do wielu ciekawych i potrzebnych rozmów, na które zazwyczaj brakuje czasu i okazji. Spotkania te pokazują, że równi posługują równym, jest to czas budowania kościoła żywego w małych grupach – kręgach.Alicja i Robert
W ostatniej części poruszyliśmy sprawy dotyczące całej diecezjalnej wspólnoty DK, planowaliśmy działania, które pomogą każdemu małżeństwu w rozwój i wzbiciu się do lotu na dwóch skrzydłach. Były to m.in. zaplanowany Dzień Skupienia DOR-u 3 lutego 2024 roku oraz rekolekcje formacyjne. Zmęczeni, ale pełni nadziei, ufności i chęci do pełnienia posługi w Diecezji i Rejonach, udaliśmy się do domów.

Tekst: Agnieszka i Łukasz Podgórscy
Foto. Agnieszka Bednarska/Krzysztof Kopacz

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Kochane Siostry i Bracia!

29 XI 2023
Bardzo wszystkim dziękuję za Waszą modlitwę w mojej intencji Zobacz!

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Koszalin

17 X 2023
Odkrycie Żywego Kościoła jako Wspólnoty Ludu Bożego. Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter