Szczecineckie warsztaty muzyczno-liturgiczne

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniach 19-21 października 2012 roku parafia pw. Narodzenia NMP w Szczecinku gościła Diakonię Liturgiczną i Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie, które przeżywały tam swoją oazę modlitwy, połączoną z warsztatami przygotowującymi do Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. Uczestnicy przeżywali ten czas również z mieszkańcami parafii, którzy z otwartymi ramionami zaprosili ich do swoich domów na noclegi.

Pierwszym ważnym punktem programu, zaraz po przyjeździe do Szczecinka, była wspólna modlitwa różańcowa, która towarzyszy nam przez cały październik. Następnie prawie pięćdziesięciąt osób uczestniczących w spotkaniu udało się do salek parafialnych, aby rozpocząć intensywną pracę nad przygotowaniem liturgii i oprawy muzycznej Pielgrzymki.

Sobota, którą rozpoczęła Msza św., upłynęła bardzo szybko, wypełniona ciężką pracą we wspaniałej wspólnocie. Szansą na odetchnięcie i chwilą na wspólną modlitwę była Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Namiot Spotkania. Ważnym momentem tego dnia było oficjalne pożegnanie Łukasza Czartowskiego, który od początku istnienia Diakonii Muzycznej pełnił funkcję jej dyrygenta. Jego obowiązki przejęła Kinga Adamowicz, która do tej pory posługiwała swoim głosem w sopranach. Pełen wrażeń dzień zakończył się projekcją filmu „August Rush” i, co ważniejsze, adoracją Najświętszego Sakramentu. Poprzedziło ją wyrażenie przez czternastu oazowiczów pragnienia posługiwania w Diakonii Muzycznej. Bardzo cieszy to, że coraz więcej osób chce w taki sposób czynnie włączać się w działanie Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Trzeba mieć nadzieję, że z roku na rok będzie ich coraz więcej.

Niedzielna Msza św., którą poprzedziła wspólna Jutrznia, stała się okazją nie tylko do wykonania przygotowanego materiału, ale przede wszystkim do spotkania ze Zmartwychwstałym Panem. Każdemu z nas rozbrzmiewały wówczas w uszach słowa moderatora obu diakonii, ks. Jacka Lewińskiego, który mocno podkreślał, że najistotniejsze są Eucharystia i niedziela. Po podsumowaniu warsztatów i krótkiej, wspólnie spędzonej chwili, uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich domów. Owoce ich pracy będzie można z pewnością usłyszeć i zobaczyć już 10 listopada, podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie w Koszalinie.

Może zainteresuje Cię również...

Muzyczne przygotowania

22 X 2022
Diecezjalna Diakonia Muzyczna przygotowuje się w Szczecinku do Pielgrzymki Ruchu. Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Muzyka, która intryguje

11 VIII 2022
Diecezjalna diakonia muzyczna zaprasza na spotkanie w nowym roku formacyjnym. Zobacz!

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Diakonia Formacji Diakonii

Posługa Diakonii Formacji Diakonii nakierowana jest na dwa główne cele: właściwe przygotowanie kandydatów na animatorów oraz na pomoc w formacji osobistej animatorów już pobłogosławionych. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter