Szkoła Psałterzystów

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Od 18-20 listopada 2011 r. zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Psałterzystów. Ma ona formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi i adresowana jest do osób śpiewających psalmy w liturgiach parafialnych.

Formacja psałterzystów, przyjęta w naszej diecezji w ramach wychowania do liturgii i przez liturgię, przewiduje trzy weekendowe spotkania w ciągu roku szkolnego. Uczestnicy włączają się od dowolnego etapu i kontynuują spotkania tak, by zaliczyć materiał przewidziany w programie Szkoły. Na zakończenie całego cyklu uczestnicy przechodzą odpowiednią weryfikację i otrzymują dyplomy.

Zajęcia Szkoły Psałterzystów odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2. Koszt 70 zł. Uczestnicy nie mogą być młodsi niż I klasa gimnazjum. Bardzo zachęcamy dorosłych. Za projekt odpowiedzialny jest ks. dr Jacek Lewiński i s. Monika Grabek ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej oraz animatorzy muzyczni - Natalia Korczyc i Łukasz Czartowski, członkowie Diecezjalnej Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie. Najbliższe zajęcia będą dotyczyły psalmów na okres Adwentu i Bożego Narodzenia.

Zgłoszenia do 10 listopada 2011 r. W formularzu poniżej wybieramy adresata: Centrum Ruchu Światło-Życie - recepcja. Zgłoszenia telefoniczne - tel. (94) 340 98 69 lub 600 604 137. Przyjazd do godziny 16:00 w piątek; wyjazd po godz. 14:00 w niedzielę.

 

Może zainteresuje Cię również...

Posługa Diecezjalnej Diakonii Muzycznej

24 V 2022
Służą swoimi talentami Kościołowi, dlatego nic dziwnego, że zadbali o piękno oprawy muzycznej 21 maja 2022 r. w koszalińskiej katedrze podczas święceń kapłańskich. Zobacz!

Szkoła Psałterzystów

29 I 2012
Od 24-26 lutego 2012 r. zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Psałterzystów. Ma ona formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi i adresowana jest do osób śpiewających psalmy podczas liturgii w parafiach. Zobacz!

Diecezjalna Szkoła Psałterzystów

10 II 2013
W dniach 1-3 marca 2013 roku zapraszamy na drugą sesję Diecezjalnej Szkoły Psałterzystów, która jest prowadzona przez Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie i ma formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi. Zobacz!

Pielgrzymka do Krakowa i Krościenka

22 V 2011
Pielgrzymka Diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Liturgicznej oraz Domowego Kościoła z Wałcza. Zobacz!

Procksyma

01 X 2011
Nie chodzi o Proxima Centauri - gwiazdę najbliższą Słońcu, ale o wschodzącą gwiazdę owszem... Gdyby ktoś szukał Wojtka Orłowskiego z naszej diakonii muzycznej, to wyżywa się właśnie muzycznie z kolegami z branży w zespole pROCKsyma. Zobacz!

Przyłącz się do diakonii!

27 IX 2011
Nowy nabór do Diecezjalnej Diakonii Muzycznej I Liturgicznej. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter