Szkoła Psałterzystów

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Od 4-6 maja 2012 r. zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Psałterzystów. Ma ona formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi i adresowana jest do osób śpiewających psalmy podczas liturgii w parafiach.

Najbliższa sesja poświęcona jest psalmom na okres zwykły. Zajęcia Szkoły Psałterzystów odbędą się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2. Uczestnicy nie mogą być młodsi niż I klasa gimnazjum. Bardzo zachęcamy dorosłych. Koszt 78 zł (dorośli 88 zł).

Zgłoszenia do końca kwietnia 2012 r. W formularzu poniżej wybieramy adresata: Centrum Ruchu Światło-Życie - recepcja. Zgłoszenia telefoniczne - tel. (94) 340 98 69 lub 600 604 137. Przyjazd do godziny 16:00 w piątek; wyjazd po godz. 14:00 w niedzielę.

Formacja psałterzystów, przyjęta w naszej diecezji w ramach wychowania do liturgii i przez liturgię, przewiduje trzy weekendowe spotkania w ciągu roku szkolnego. Uczestnicy włączają się od dowolnego etapu i kontynuują spotkania tak, by zaliczyć materiał przewidziany w całym programie Szkoły. Na zakończenie pełnego cyklu uczestnicy przechodzą odpowiednią weryfikację i otrzymują dyplomy.

Może zainteresuje Cię również...

Muzyka, która intryguje

11 VIII 2022
Diecezjalna diakonia muzyczna zaprasza na spotkanie w nowym roku formacyjnym. Zobacz!

Diakonia Formacji Diakonii

Posługa Diakonii Formacji Diakonii nakierowana jest na dwa główne cele: właściwe przygotowanie kandydatów na animatorów oraz na pomoc w formacji osobistej animatorów już pobłogosławionych. Zobacz!

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Muzyczne przygotowania

22 X 2022
Diecezjalna Diakonia Muzyczna przygotowuje się w Szczecinku do Pielgrzymki Ruchu. Zobacz!

Śpiewająco o śpiewniku

21 VI 2022
Nowe wydanie diecezjanego śpiewnika oazowego - SILOE Zobacz!

Diecezjalna Pielgrzymka po raz 28

11 XI 2022
XXVIII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbyła się w koszalińskim seminarium 11 listopada 2022r. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter