Triduum Paschalne w formie rekolekcji

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W drugim roku formacji deuterokatechumenalnej w Ruchu Światło-Życie, czyli po Oazie Nowego Życia stopnia II (ONŻ II°), należy przeżyć Triduum Paschalne w formie rekolekcji. Dotyczy to zarówno młodzieży, jak i małżeństw z Domowego Kościoła.

Bezpośrednim przygotowaniem do rekolekcji Triduum Paschalnego jest cykl związany z Wielkim Postem, skoncentrowany wokół odnowy przymierza z Bogiem.

Na ten etap składają się następujące elementy formacyjne:

Triduum Paschalne w formie rekolekcji w naszej oazie diecezjalnej przeżywać będziemy w łączności z biskupami, parafią katedralną i Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie w dniach od 18 do 21 kwietnia 2019 roku. Należy przyjechać w Wielki Czwartek (18 kwietnia) bezpośrednio do katedry na Mszę Krzyżma, która będzie celebrowana o godz. 9.00. Zakończenie rekolekcji przewidziane jest w Poranek Wielkanocny (ok. godz. 900). Jest oczywiście możliwość wyjazdu bezpośrednio po Wigilii Paschalnej w Wielką Noc (ok. godz. 1.00), na którą można zaprosić bliskich.

Zgłoszenia na rekolekcje przyjmowane będą do 31 marca br., na adres e-mail: recepcja@koszalin.oaza.pl. Do każdej ze zgłoszonych osób zostanie wysłana karta uczestnika. Po jej wydrukowaniu należy ją dokładnie wypełnić i przywieźć na rekolekcje. Opłatę w wysokości 120 zł należy przelać na konto Ruchu w naszej diecezji: 63 1240 1428 1111 0010 4023 6093.  Pozostałe koszty zostaną pokryte przez Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie.

Zakończenie rekolekcji przewidziane jest w Poranek Wielkanocny (ok. godz. 9.00). Jest oczywiście możliwość wyjazdu bezpośrednio po Wigilii Paschalnej w Wielką Noc (ok. godz. 1.00), na którą można zaprosić bliskich.

Może zainteresuje Cię również...

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

25 III 2023
Terminy i lokalizacje oazowych rekolekcji wakacyjnych (2023) Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter