Upili się młodym winem

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

"W pierwszej kolejności książkę powinny przeczytać osoby, które zwątpiły w działanie Ducha Świętego; którym doświadczenie mocy Ducha miesza się z psychologizmem i czymś tam jeszcze; które nie za bardzo wierzą, że takie rzeczy w XXI wieku są możliwe." (o. Serafin Tyszko OCD)

Z "Upili się młodym winem" można dowiedzieć się o tym, jak swoje odrodzenie w Duchu Świętym przeżyli między innymi ks. Franciszek Blachnicki, o. Waldemar Tyszko OCD i s. Renata Kościelska WDŁB, oraz o niezwykłych i pełnych mocy Ducha Świętego okolicznościach powstania wspólnoty życia w Lipiu w 1977 roku.

Książka składa się z 416 stron i kilkudziesięciu, w większości dotąd niepublikowanych zdjęć. Zamiast posłowia czytelnik znajdzie w niej bardzo interesujący artykuł o. Serafina Tyszki OCD pt. "Duch Święty w moim życiu".


Może zainteresuje Cię również...

Siostrzana pielgrzymka do Skrzatusza

11 XII 2015
W tym roku Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej obchodziły swoje święto patronalne, czyli uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zobacz!

Pomoc finansowa dla Natalii

29 IV 2022
Natalia Senator, oazowiczka, animatorka Ruchu, członkini Stowarzyszenia uległa wypadkowi. Jako wspólnota chcemy wesprzeć finansowo ją i jej rodzinę w kosztach leczenia. Zobacz!

Kapituła Sióstr z Lipia

03 V 2015
W dniach od 1 do 3 maja 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się Kapituła Generalna Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej (nazywanej popularnie Siostrami z Lipia), która stanowi stałą diakonię konsekrowaną Ruchu. Zobacz!

Prorok żywego Kościoła

22 IX 2012
Gorąco zachęcam, aby szczególnie ci, którzy tworzą Ruch Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, modlili się intensywnie o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Niech szczególnym czasem tej modlitw Zobacz!

Żywe świadectwo Chrystusa

02 II 2022
Z okazji święta Życia Konsekrowanego pragniemy złożyć życzenia Siostrom ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. Zobacz!

Oaza w pigułce

Tu znajdziesz podstawowe informacje na temat Ruchu Światło-Życie, czyli tzw. oazy. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter