Utraceni, czy wniebowzięci?

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Zakończyła się druga kwesta na rzecz budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie. Podczas tej zbiórki udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych. Zapraszamy do odwiedzania profilu kampanii „Nasze na zawsze” na Facebooku. Inicjatywa ma  już sporo przyjaciół.

Koordynatorem zbiórki była Pani Alicja Górska, redaktor Radia PLUS w Koszalinie. Do prowadzenia tej akcji został powołany specjalny Komitet Budowy Pomnika i zaproszeni wolontariusze z różnych środowisk. Zorganizowana była specjalna konferencja prasowa i wydarzenia towarzyszące. Do dzieła przyłączyli się także ludzie z Ruchu Światło-Życie - zwłaszcza z Domowego Kościoła. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy i to nie tylko w imieniu organizatorów, ale przede wszystkim rodzin, które będą mogły mieć swoje miejsce modlitwy i pochówku utraconych dzieci.

Klimat Uroczystości Wniebowzięcia NMP, jaki towarzyszył kweście jest chyba najlepszą perspektywą patrzenia na całą tę akcję i najbardziej odpowiednim komentarzem teologicznym. Przez wiele lat temat pochówku dzieci, które zmarły przed naturalnym narodzeniem na skutek poronienia lub innych przyczyn był tematem tabu. Brakowało nawet regulacji prawnych. Dziś świadomość jest zupełnie inna - i to zarówno w wymiarze świeckim jak i kościelnym. Wodząc wzrokiem za Wniebowziętą łatwiej oderwać wzrok od przyziemnych oporów i nabrać odwagi. Łatwiej zobaczyć sens takiego gestu, który znaczy o wiele więcej niż parę złotych wrzuconych do puszki lub kilka godzin przestanych z nią na kweście. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy widzieli ten sens.

Może zainteresuje Cię również...

Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

14 XII 2022
Rodziny DK rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance. Zobacz!

Życzenia Bożonarodzeniowe

24 XII 2022
Z okazji Bożego Narodzenia Roku Pańskiego 2022 pragniemy życzyć... Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Mówić z sercem „prawdziwie w miłości”

24 I 2023
Orędzie papieża Franciszka na LVII Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (2023). Zobacz!

Testament duchowy Benedykta XVI

31 XII 2022
Testament duchowy papieża Benedykta XVI, który zmarł 31 grudnia 2022 roku. Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

13 XII 2022
Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter