W służbie życiu

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniu naszej diecezjalnej modlitwy o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, 27 kwietnia 2013 roku, spotkali się członkowie Ruchu Światło-Życie, którzy, odczytując Boże wezwanie do podjęcia służby życiu, utworzyli Diecezjalną Diakonię Życia.

Są to cztery małżeństwa z Domowego Kościoła: Joanna i Grzegorz Jabłońscy ze Sławska, Małgorzata i Piotr Telegowie z Koszalina, Joanna i Krzysztof Kaczmarczykowie z Ustki oraz Ewelina i Adam Kościelni z Kołobrzegu, a także s. Magdalena Kozłowska ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. W zastępstwie ks. Piotra Wieteski, który ma podjąć posługę moderatora Diakonii Życia, w spotkaniu uczestniczył ks. Jacek Lewiński, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

Całe grono jest pełne zapału i gotowości do modlitwy, formacji i podjęcia nowych zadań. Parą odpowiedzialną za Diakonię Życia zostali wybrani Małgorzata i Piotr Telegowie. Do posługi w tej nowo powstałej diakonii diecezjalnej zaproszone są małżeństwa z Domowego Kościoła i młodzież z Ruchu Światło-Życie. Z takim zaproszeniem członkowie Diakonii Życia pojawią się na tegorocznych oazach wakacyjnych. Najbliższe zadanie diakonii to zaangażowanie w Marsze dla Życia i Rodziny, które odbędą się w niedzielę, 26 maja br. w kilku miastach naszej diecezji.

Może zainteresuje Cię również...

Internetowy Żywy Różaniec

01 X 2010
Diecezjalna Diakonia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji wychodzi z inicjatywą organizowania Żywego Różańca - przez Internet! Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

Ksiądz Franciszek Blachnicki

Kim jest nasz Założyciel? Co takiego zrobił ks. Franciszek Blachnicki? Zobacz!

Oaza wiosenna 2022

05 V 2022
W dniach 29.04-01.05 w Koszalnie pierwszy raz w naszej diecezji odbyła się Oaza wiosenna. Zobacz!

Upili się młodym winem

05 XII 2013
W pierwszej kolejności książkę powinny przeczytać osoby, które zwątpiły w działanie Ducha Świętego; którym doświadczenie mocy Ducha miesza się z psychologizmem i czymś tam jeszcze; które nie za bardzo wierzą, że takie rzeczy w XXI wieku są możliwe. Zobacz!

Oaza w pigułce

Tu znajdziesz podstawowe informacje na temat Ruchu Światło-Życie, czyli tzw. oazy. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter