W służbie życiu

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

W dniu naszej diecezjalnej modlitwy o beatyfikację sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, 27 kwietnia 2013 roku, spotkali się członkowie Ruchu Światło-Życie, którzy, odczytując Boże wezwanie do podjęcia służby życiu, utworzyli Diecezjalną Diakonię Życia.

Są to cztery małżeństwa z Domowego Kościoła: Joanna i Grzegorz Jabłońscy ze Sławska, Małgorzata i Piotr Telegowie z Koszalina, Joanna i Krzysztof Kaczmarczykowie z Ustki oraz Ewelina i Adam Kościelni z Kołobrzegu, a także s. Magdalena Kozłowska ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. W zastępstwie ks. Piotra Wieteski, który ma podjąć posługę moderatora Diakonii Życia, w spotkaniu uczestniczył ks. Jacek Lewiński, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

Całe grono jest pełne zapału i gotowości do modlitwy, formacji i podjęcia nowych zadań. Parą odpowiedzialną za Diakonię Życia zostali wybrani Małgorzata i Piotr Telegowie. Do posługi w tej nowo powstałej diakonii diecezjalnej zaproszone są małżeństwa z Domowego Kościoła i młodzież z Ruchu Światło-Życie. Z takim zaproszeniem członkowie Diakonii Życia pojawią się na tegorocznych oazach wakacyjnych. Najbliższe zadanie diakonii to zaangażowanie w Marsze dla Życia i Rodziny, które odbędą się w niedzielę, 26 maja br. w kilku miastach naszej diecezji.

Może zainteresuje Cię również...

Bal Andrzejkowy DK Rejonu Piła-Trzcianka

28 XI 2022
W dniu 19 listopada 2022 w Zajeździe Korona w Wałczu odbył się Bal Andrzejkowy Rejonu Piła-Trzcianka. Zobacz!

Kalendarz adwentowy 2022

25 XI 2022
Kalendarz adwentowy na rok 2022. Zapraszamy do codziennego trudu walki o piękne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zobacz!

Diakonia Formacji Diakonii

Posługa Diakonii Formacji Diakonii nakierowana jest na dwa główne cele: właściwe przygotowanie kandydatów na animatorów oraz na pomoc w formacji osobistej animatorów już pobłogosławionych. Zobacz!

Kapłańskie zatrzymanie

24 XI 2022
W dniach 21-24.11 Unia Kapłanów Chrystusa Sługi zaprosiła kapłanów na doroczne rekolekcje. Zobacz!

Oaza Rekolekcyjna Diakonii

20 XI 2022
Zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii filii poznańskiej do Włocławka (12.2022). Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter