Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II
Dnia 23 marca 2024 roku w Lipiu koło Rąbina, w powiecie świdwińskim odbył się Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie. 
Spotkanie to miało charakter jubileuszowy, z okazji 50-lecia powstania Ruchu Światło – Życie i 40 –lecia pierwszych oaz rodzin i kręgów Domowego Kościoła w naszej diecezji. Źródłem i szczytem tego spotkania była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i słowo wygłosił, Ks. biskup Krzysztof Włodarczyk. Przy Stole Pańskim byli również obecni ks. prof. Janusz Bujak, moderator diecezjalny DK, moderator rejonowy DK o. Wiesław Przybysz OFMConv, oraz księża opiekunowie kręgów z Koszalina, Kołobrzegu, Białogardu i Darłowa wraz z księżmi proboszczami z Lipia i Rąbina. Wśród osób świeckich byli obecni: para filialna
DK Jola i Piotr Soroka, para diecezjalna DK Agnieszka i Łukasz Podgórscy, para rejonowa DK Anna i Jacek Todysowie, oraz poprzednie pary diecezjalne Anna i Piotr Borowcowie, Teresa i Janusz Nogowie, Ewa Lange, a także pary rejonowe Marzena i Piotr Kamińscy oraz Sylwester i Iwona Grudowie. 
W zgromadzeniu eucharystycznym były również obecne siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, na czele z przełożoną, siostrą Dorotą Wiśniewską, członkowie Domowego Kościoła oraz parafianie z parafii Lipie. W homilii do zebranych, ks. Biskup odniósł się do jubileuszu, jako momentu zatrzymania się i dokonania analizy minionego czasu, wyciągnięcia wniosków, oceny podjętych działań i planów na przyszłość. Ponadto, jak podkreślał kaznodzieja, w nawiązaniu do wysłuchanego Słowa Bożego, jubileusz może stać się możliwością powrotu do źródeł, do skorzystania z owoców naszego dziedzictwa, naszej historii i korzeni. Ksiądz biskup zacytował księgę
Ezechiela:
„ Będą mieszkali w kraju, który dałem słudze mojemu, Jakubowi, w którym mieszkali wasi przodkowie. Mieszkać w nim będą, oni i synowie, i wnuki ich na zawsze, a mój sługa, Dawid, będzie na zawsze ich władcą.  Mieszkanie moje będzie pośród nich, a Ja będę ich Bogiem, oni zaś będą moim ludem.” 
(Ez 37, 25.27)

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

09 XII 2023
Obchodząc dzień wcześniej święto patronalne Ruchu Światło-Życie; Niepokalane Poczęcie NMP Zobacz!

Bal z okazji 50-lecia RŚŻ Diecezji

09 I 2024
Relacja z pierwszego (nieostatniego...?) Balu RŚŻ w Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

RDW Rejonu Koszalińskiego DK

01 I 2024
W Oktawie Bożego Narodzenia dnia 29 grudnia 2023 w CEF w Koszalinie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła. Zobacz!

Rekolekcje Formacyjne DK

Rekolekcje jako jedno z zobowiązań, są na stałe wpisane w drogę wzrostu każdego z nas. One były u źródła i od nich „wszystko się zaczęło”. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter