Wielkopostny dzień Wspólnoty Rejonu Wałcz-Jastrowie 23.03.2024

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Wizja drogi w DOMOWYM KOŚCIELE

Dnia 23 marca 2024 odbyło sie Wielkopostne spotkanie RDW w Pile w Parafii św. Jana Bosko. 

Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą której przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Andrzej Wachowicz. Msza Święta poprzedzona była modlitwą prowadzoną przez Dikonię Modlitwy o której z radością w sercu wspominam bo jest to przepiękna posługa do której goraco zachęcam! Po Mszy Św. mieliśmy zawiązanie wspólnoty  oraz konferencję pt. ,, Wizja Drogi w Domowym Kościele,, prowadzona przez ks.Andrzeja Wachowicza. 

Ks. Andrzej ukazał istotę oraz cel naszej drogi. Wiemy, iż naszym celem jest zjednoczenie z Chrystusem i jesteśmy wdzięczni za przypomnienie nam podstawowych zadań które prowadza nas do celu.

Chcemy dzielić się tą wiedzą z naszymi braćmi i siostrami którzy z różnych pwodów byli nieobecni. Chcielibyśmy zwrócić uwagę jak ważne jest uczestnictwo w spotkaniach RDW. Tym razem, mówiliśmy m.in. o nas. O wspólnocie.

Należąc do DK, wspólnie z małżonkiem idziemy drogą ku świętości. Rodzina powinna być zwrócona ku Jezusowi w każdym momencie naszego życia. Możemy jednoczyć się z Chrystusem w Eucharystii a w rodzinie jesteśmy uświęceni. Im wiecej inwestujemy, tym więcej dostajemy.  Ks. Andrzej ukazywał nam piękno drogi świętości w jedności ze współmałżonkiem przy pomocy wspólnoty.

Jakie więc etapy ma nasza droga? Są to przede wszystkim:

Do czego więc dążymy? Aby być dojrzałym świadkiem życia chrześijańskiego. Dojrzałym Chrześcijaninem. Ks. Andrzej podkreślał jak ważne jest pokochanie zobowiązań w codziennym życiu. Chcemy się nimi zachwycać, żyć nimi i realizowac je w życiu codziennym.

Po owocnej konferencji rozpoczeliśmy pracę w grupach. Pracowaliśmy nad tematem drogi formacji naszego małżeństwa w DK. Każdy przedstawił swoją rodzinną oś formacji co było bardzo motywujące ale i pokrzepiające. Poczuliśmy siłę wspólnoty DK.

Na koniec był czas na świadectw oraz podsumowanie pracy w kręgach. Dziękujemy bardzo serdecznie za wszystkie świadectwa, dzieki którym możemy czuć się częścią wspólnoty, uczyć sie od naszych braci i sióstr oraz czerpać siłę w chwilach zwątpienia. 
Chciałabym podzielić się świadectwem młodego mężczyzny, Huberta - który był z nami i wspierał naszą diakonię dziecięcą:

,, (...) W rekolekcjach uczestniczę jako animator ale i jako uczestnik. Mogę dawać ale i też brać. Jestem szczęśliwy bo mogę uczestniczyć i korzystać z łask jakie płyną z należenia do wspólnoty. (..) Formacja jest jednym ale bez wspólnoty nie byłbym w stanie sam się formować. Formacja jest dla mnie życiem tu i teraz. Pozwala mi zatrzymać się nad treściami, wyciszyć ale i rozwijać się dzięki wspólnocie.,, 

Cennymi informacjami podzielili się również z nami Dorota i Marek mówiąc o owocach  przeżywania rekolekcji III stopnia i lepszej perspektywie jaką mają aby spojrzeć wstecz czego formacja ich nauczyła a co pozwiliła wnieść w życie.

Renata i Tadeusz mówili o tym jak po 40 latach formacji ciągle odrykwają coś nowego. Pięknie mówili o modlitwie, że jest ona niczym oddech świeżego powietrza.

Jakie mamy refleksje oraz przemyślenia po spotkaniu? Pewnie każdy wyniósł coś dla siebie co w danym momencie było nam potrzebne. Ja zabrałam ze sobą do domu na zbliżajacy się okres Wielkanocny kilka cennych rad:
  • Wszyscy nawzajem prowadzimy się na drodze formacji ale każde małżeństwo które spotykamy ubogaca nas i prowadzi do miłości Chrystusa.
  • Posługujemy na miare swoich możliwości- najważniejsze aby trwać w formacji.
  • Nasze życie przebiega w różnym tempie i jest na różnych etapach ale każde małżeństwo coś wnosi, każde małżeństwo jest potrzebne bo ubogacamy się nawzajem swoją obecnością oraz doświadczeniem,,
  • Kiedy dusza przymiera głodem rekolekcje są dopływem świeżej wody. Wszyscy odczuwamy, że rekolekcje to czas łaski który nas buduje od środka i na zewnątrz.

Napisałam, to co pozostało w moim sercu pomimo czasu jaki upłynął od naszego spotkania. Ale to co zostało w moim sercu pozwala mi przeżywać każdy dzień z Chrystusem i dla Chrystusa. Jestem wdzięczna, że mogę uczestniczyć w wydarzeniach takich jak RDW. Patrząc z perspektywy czasu, mogłam przeżyć czas Zmartwychwstania Pańskiego napełniona wiarą, nadzieją i miłością.

Przed nami kolejne spotkania. Zróbmy wszystko aby nas na nich nie zabrakło.

Chwała Panu

Kamila Przybylska-Romańska.

Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

RDW Rejonu Koszalińskiego DK

01 I 2024
W Oktawie Bożego Narodzenia dnia 29 grudnia 2023 w CEF w Koszalinie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Koszalińskiego Domowego Kościoła. Zobacz!

Kochane Siostry i Bracia!

29 XI 2023
Bardzo wszystkim dziękuję za Waszą modlitwę w mojej intencji Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK rejonu Piła-Trzcianka

10 III 2024
Rejonowy Dzień Wspólnoty Rejonu Piła-Trzcianka DK Zobacz!

Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty w Wałczu

09 XII 2023
Obchodząc dzień wcześniej święto patronalne Ruchu Światło-Życie; Niepokalane Poczęcie NMP Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter