XXI Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

XXI Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się we wtorek, 11 listopada 2014 roku, już tradycyjnie w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego i Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie.

Nasza listopadowa pielgrzymka jest największym oazowym dniem wspólnoty w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Zapraszamy członków wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie, a więc dzieci i młodzież, które formują się we wspólnotach parafialnych, a także rodziny, które należą do Domowego Kościoła. Poszczególne grupy pielgrzymują oczywiście ze swoimi moderatorami i osobami odpowiedzialnymi. Jak co roku, wraz z oazowiczami zaproszeni są również ci, którzy, poszukując swojego miejsca w Kościele, pragną bliżej poznać Ruch Światło-Życie.

Najważniejszym punktem naszej pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka. Złożonymi podczas niej ofiarami pieniężnymi wesprzemy proces beatyfikacyjny naszego założyciela, sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przed Mszą św. nastąpi odnowienie członkostwa i przyjęcie nowych osób do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podczas pielgrzymki odbędą się spotkania w grupach, do których zostaniemy przydzieleni według czterech kategorii wiekowych:

Ze względów organizacyjnych, należy obowiązkowo zgłosić wszystkie grupy pielgrzymów. Ważne jest podanie ich dokładnej liczby, aby dla nikogo nie zabrakło posiłku, informatora, miejsca na spotkaniach w grupach itd. Zgłoszenia grup dziecięcych i młodzieżowych należy kierować na adres recepcja@koszalin.oaza.pl, dołączając do maila dokładnie wypełniony specjalny formularz. Natomiast rodziny z Domowego Kościoła zgłaszają się do swoich par rejonowych.

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 10 zł od uczestnika. Za dzieci (szkoła podstawowa i starsze), które przyjadą z należącymi do Domowego Kościoła swoimi rodzicami, opłata wynosi 5 zł. Wpłat należy dokonywać w recepcji, która będzie się znajdowała przy furcie seminaryjnej. Ostateczny termin zgłoszeń upływa w czwartek, 6 listopada br. Tego też dnia rozpoczniemy naszą modlitwę w intencji pielgrzymki, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca świętego i rozważając kolejną tajemnicę światła.


Program pielgrzymki

9:00      recepcja
10:00       zawiązanie wspólnoty i Modlitwa w ciągu dnia
11:00         spotkania w grupach
13:00       obiad i czas dla bliźniego
14:00       możliwość spowiedzi
14:30       odnowienie członkostwa i przystąpienie do KWC
                  namiot spotkania
15:00       EUCHARYSTIA (kapłani - własne alby)

Może zainteresuje Cię również...

Świętując 25 lat...

14 XI 2018
Ruch w koszalińskim Wyższym Seminarium Duchowym zaczął się już chwilę po ósmej. Pojedynczy oazowicze dopinali wszystko na ostatni guzik, by już od 8.30 przywitać pierwszych Pielgrzymów... Zobacz!

Nowi odpowiedzialni w Domowym Kościele

25 VI 2017
Wybrano nową parę diecezjalną oraz pary rejonowe Piły i Słupska. Zobacz!

Rok 2007 u diakonii muzycznej

31 XII 2007
Prezentujemy podsumowanie diakonii muzycznej z roku 2007. Zobacz!

XX Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu-fotorelacja 2

07 XII 2013
Zdjęcia z XX Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Zobacz!

XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu

11 XI 2011
Zdjęcia z XVIII Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. WSD Koszalin 11 listopada 2011 r. Fotografie autorstwa Grzegorza Hübnera. Zobacz!

Nowy Moderator Generalny Ruchu

09 VI 2015
Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 9 czerwca 2015 roku biskupi wybrali nowego Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. dr Marek Lech Sędek - moderator diecezjalny w diecezji warszawsko-praskiej. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter