XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się w sobotę, 11 listopada 2017 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym i Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

   Tematem tegorocznej pielgrzymki będzie hasło roku, które brzmi: "Sługa Niepokalanej". Spotkanie, które odbywa się w Narodowe Święto Niepodległości, jest największym oazowym dniem wspólnoty w naszej diecezji. Zapraszamy na nią członków wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie, a więc dzieci i młodzież, którzy formują się we wspólnotach parafialnych, oraz rodziny, które należą do Domowego Kościoła.

   Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka. Podczas pielgrzymki odbędą się spotkania w grupach, do których zostaniemy przydzieleni według czterech kategorii wiekowych:

Ze względów organizacyjnych, należy obowiązkowo zgłosić wszystkie grupy pielgrzymów. Ważne jest podanie ich dokładnej liczby, aby dla nikogo nie zabrakło posiłku, informatora, miejsca na spotkaniach w grupach itd. Zgłoszenia grup dziecięcych i młodzieżowych należy kierować na adres recepcja@koszalin.oaza.pl, dołączając do maila dokładnie wypełniony specjalny formularz. Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 10 zł. Wpłat należy dokonywać w recepcji, która będzie się znajdowała przy furcie seminaryjnej.

Rodziny z Domowego Kościoła zgłaszają się do swoich par rejonowych. Koszt ich udziału wynosi 15 zł, dzieci do 16. roku życia – 10 zł. Ostateczny termin zgłoszeń upływa w niedzielę, 5 listopada br. W poniedziałek (6 listopada) rozpoczniemy modlitwę w intencji pielgrzymki. Zapraszamy w tym czasie do codziennego odmawiania jednej dziesiątki różańca świętego i rozważając kolejne tajemnice światła.

Program pielgrzymki

9:00       recepcja
10:00      zawiązanie wspólnoty i Modlitwa w ciągu dnia
11:00        spotkania w grupach
13:00      obiad i czas dla bliźniego
14:00      możliwość spowiedzi
14:30      namiot spotkania
15:00      EUCHARYSTIA (prosimy, aby kapłani przywieźli alby)

Może zainteresuje Cię również...

Wielkopostny RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

18 III 2023
U źródła światła i życia Zobacz!

Zapisy na rekolekcje wakacyjne

25 III 2023
Terminy i lokalizacje oazowych rekolekcji wakacyjnych (2023) Zobacz!

Rejonowy Dzień Wspólnoty DK Rejonu Piła-Trzcianka

29 V 2023
Jakiś prosty, krótki opis... Zobacz!

Zimowe spotkanie

15 II 2023
Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Zobacz!

Wiosenne DWDD w Poznaniu

26 III 2023
W ostatni weekend marca członkowie diakonii diecezjalnych spotkali się na Dniu Wspólnoty w Poznaniu Zobacz!

Triduum Paschalne w Skrzatuszu

09 IV 2023
Triduum Paschalne w formie rekolekcji oazowych w Skrzatuszu (2023) Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter