XXV Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

XXV Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się w sobotę, 10 listopada br., już tradycyjnie, w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Wpisuje się ona w oazowy rok formacyjny 2018/2019, którego temat brzmi "Młodzi w Kościele".

Tegoroczna Pielgrzymka ma wyjątkowy charakter, gdyż w ramach całego Ruchu spotykamy się w diecezji już po raz dwudziesty piąty. Z tego powodu postanowiliśmy zaprosić także tych wszystkich, których "Ruch poruszył" i zmienić trochę program naszego spotkania. Czasem w mediach widzimy osoby, które otwarcie mówią o sobie: "jestem/byłem w oazie" - często są to ludzie nietuzinkowi. Pojawiła się myśl, aby z okazji naszego skromnego jubileuszu, spotkać się z tą armią ludzi, którzy przez całe lata stanowili i stanowią o sile Kościoła i społeczeństwa. Kiedyś to była młodzież oazowa, animatorzy, członkowie diakonii - dziś są to małżeństwa (także w Domowym Kościele), osoby życia konsekrowanego, duchowni, liderzy i członkowie duszpasterstw. To także artyści, szefowie firm, społecznicy, pedagodzy. Oaza wpłynęła na ich życie.

To zaproszenie jest do Ciebie, zarówno aktywnego w Ruchu jak i "dinozaura", który gorącym sercem dobrze życzysz i kibicujesz następnym pokoleniom oazowiczów. Powiedz o tym zaproszeniu wszystkim, których pamiętasz z rekolekcyjnych ścieżek. W tym dniu chcemy się razem modlić, wspominać i umocniać przebywaniem z Panem i ze sobą. Jak co roku, wraz z oazowiczami, zaproszeni są również ci, którzy poszukując swojego miejsca w Kościele, pragną bliżej poznać Ruch Światło-Życie.

Najważniejszym punktem naszej pielgrzymki będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka.

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 10 zł za uczestnika. Za dzieci, które przyjadą ze swoimi rodzicami, należącymi do Domowego Kościoła, opłata wynosi 5 zł. Wpłat należy dokonywać w recepcji, która będzie się znajdowała przy furcie seminaryjn

Ze względów organizacyjnych należy obowiązkowo zgłosić wszystkie grupy pielgrzymów. Ważne jest podanie ich dokładnej liczby, aby dla nikogo nie zabrakło posiłku, informatora, itd. Rodziny z Domowego Kościoła zgłaszają się do swoich par rejonowych. Natomiast zgłoszenia indywidualne oraz grup dziecięcych i młodzieżowych, należy kierować bezpośrednio do Centrum Ruchu Światło-Życie - telefonicznie: 600 604 137 lub pocztą elektroniczną: na adres recepcja@koszalin.oaza.pl.

Ostateczny termin zgłoszeń upływa w poniedziałek, 5 listopada br. Tego dnia rozpoczniemy naszą modlitwę w intencji pielgrzymki, odmawiając codziennie jedną dziesiątkę różańca świętego i rozważając kolejną tajemnicę światła.

Program pielgrzymki
8:30 recepcja
9:30 zawiązanie wspólnoty i Modlitwa w ciągu dnia
10:30 "jak Ruch nas ruszył"
przerwa na rogala
12:15 śpiewy na stulecie
13:00 obiad (pomidorowa) i czas dla bliźniego
14:00 możliwość spowiedzi
14:30 namiot spotkania
15:00 EUCHARYSTIA (prosimy, aby kapłani przywieźli alby)

Może zainteresuje Cię również...

Dni Wspólnoty Oaz Wakacyjnych 2024

07 VII 2024
Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Wspólnoty Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła rejonu Piła-Trzcianka

16 VI 2024
Zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła rejonu Piła-Trzcianka Zobacz!

II spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

20 V 2024
W dniu 18 maja 2024 r. odbyło się drugie spotkanie DOR DK Zobacz!

Dzień Wspólnoty I trunusu

13 VII 2024
Wspólnota przez góry i morze podzielona, czyli kilka słów o Dniu Wspólnoty oaz pierwszego turnusu. Zobacz!

Paschalny Dzień Wspólnoty Rejonu Wałcz-Jastrowie Róża Wielka 15.06.2024

15 VI 2024
Nasze miejsce w Kosciele lokalnym, który jest ,,znakiem i urzeczywsistnieniem Kościoła Powszechnego" Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter