YOUCAT - wciąga inaczej niż kryminał

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Czy Kościół ma odpowiedzi na trudne pytania młodzieży? Za 18 dni jedna z takich odpowiedzi trafi do rąk tysięcy młodych ludzi, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Na spotkaniu z Benedyktem XVI, w pakiecie pielgrzyma otrzymają oni YOUCAT. 

YOUCAT (skrót od Youth Catechism of the Catholic Church), to specjalnie przygotowany, jedyny w swoim rodzaju katechizm przeznaczony specjalnie dla młodych. Powstał on pod patronatem kardynała Christopha Schönborna, metropolity Wiednia, pierwotnie z Jmyślą o młodzieży niemieckojęzycznej. Spotkał się jednak z dużym uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej i samego Benedykta XVI. Przerodził się w projekt międzynarodowy, który ma być przetłumaczony na 22 języki. Istnieje już wersja polska.

YOUCAT oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego, ma jednak dostosowany do młodego pokolenia przystępny język, nowoczesną szatę graficzną oraz poręczny format. Największy wkład w jego powstanie wnieśli ludzie młodzi, którzy sami redagowali pytania, sprawdzali czy język tekstu jest zrozumiały, dobierali fotografie, oceniali grafikę.

W promocyjnej cenie YOUCAT dostępny jest już w Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie. W słowie wstępnym Papież napisał:

Mam nadzieję, że wielu młodych ludzi da się porwać tej książce. Niektórzy mówią mi: „Dzisiejszej młodzieży to nie zainteresuje”. Nie zgadzam się z tym i jestem pewny, że mam rację. Współcześni młodzi ludzie nie są tak powierzchowni, jak się im imputuje. Chcą wiedzieć, o co w życiu tak naprawdę chodzi. Kryminał trzyma w napięciu, ponieważ wciąga nas w perypetie ludzi, które mogłyby być także naszymi. Ta książka trzyma w napięciu, ponieważ mówi o naszym własnym losie i dlatego głęboko dotyka każdego z nas. Zachęcam Was zatem: Studiujcie Katechizm! Jest to pragnienie mojego serca. Ten katechizm nie będzie Wam schlebiał. Nie będzie dla Was łatwą lekturą. Będzie bowiem wymagał od Was nowego życia. Odsłoni przed Wami orędzie Ewangelii jak „drogocenną perłę”, dla której trzeba się wszystkiego pozbyć.

Może zainteresuje Cię również...

Mówić z sercem „prawdziwie w miłości”

24 I 2023
Orędzie papieża Franciszka na LVII Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (2023). Zobacz!

Testament duchowy Benedykta XVI

31 XII 2022
Testament duchowy papieża Benedykta XVI, który zmarł 31 grudnia 2022 roku. Zobacz!

Życzenia Bożonarodzeniowe

24 XII 2022
Z okazji Bożego Narodzenia Roku Pańskiego 2022 pragniemy życzyć... Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Piła-Trzcianka

14 XII 2022
Rodziny DK rejonu Piła-Trzcianka gościła parafia pw. Jana Chrzciciela w Trzciance. Zobacz!

Święto patronalne Domowego Kościoła

08 I 2023
Spotkanie rodzin z rejonu Koszalin z księdzem biskupem koadiutorem Zbigniewem Zielińskim Zobacz!

Adwentowy RDW rejonu Wałcz - Jastrowie

13 XII 2022
Kontemplacja piękna i prawdy chrześcijańskiej celebracji Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter