Z bramy do kościoła

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Dziś człowieka trzeba szukać - zgubił się. Czasami można być tak przejętym swoją doskonałością i zbawieniem, że - paradoksalnie - zapomina się o innych obok. W tych ostatnich dniach roku liturgicznego warto zobaczyć Jezusa, który szuka pojedynczych osób, jak zagubionej owcy, jak Zacheusza, jak niewidomego, którego głos niknie w tłumie. 

Ludzie odchodzą z Kościoła najczęściej pojedynczo. Świat ich wyłuskuje jak kolejne ziarnka ze słonecznika. Ubywa ich po cichu i po trochu... Łatwo to przeoczyć. Jeśli nasze wspólnoty mają być ewangelizujące, to trzeba nastawić się na takie poszukiwanie. Znaleźć nie tłumy, ale tego jednego - jedną, którzy są w moim zasięgu. To mogą być dla naszych wspólnot osoby na rożne sposoby niewygodne, ale przecież chodzi o to, by były dla nas ważne... Czy nasze wspólnoty są gościnne i otwarte? Czy nowi czują się  w nich jak u siebie, czy raczej z trudem przebijają się przez ścianę "już zgranej paczki"? Może nie wystarczyć im sił...?

Podsuwamy Wam poruszające świadectwo poszukiwania... Dotyczy ono przede wszystkim księdza z Ruchu Światło-Życie, który zajmuje się diakonią ewangelizacji w Łodzi. Jest to jednak również obraz pewnego stylu, którego musimy się ciągle uczyć. Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, uczyniliście także mnie... - mówi Jezus. 

Może zainteresuje Cię również...

Święto Ofiarowania Pańskiego

02 II 2024
Wszystkiego najlepszego Tym, którzy ofiarowują nam siebie! Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

Świąteczne Kolędowanie Rejonu Szczecineckiego DK

18 I 2024
Tradycją DK z rejonu szczecineckiego jest świąteczne kolędowanie. Zobacz!

Bezalkoholowy Bal DK - Rejonu Szczecinek

17 II 2024
W sobotę 10 lutego w Szczecinku odbył się Bal bezalkoholowy zorganizowany przez DK - Rejonu Szczecinek Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter