Zimowe spotkanie

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

O oazowych rekolekcjach zimowych

Choć zima była tylko w nazwie, za nami już oazy zimowe. W tym roku odbyły się one w dwóch turnusach - 3-5.02.2023 r. (uczniowie szkół średnich) oraz 10-12.02.2023 r. (uczniowie klas III-V oraz VI-VIII szkół podstawowych i szkół średnich).
W dwa weekendy lutego przyjęło uczestników i diakonie Centrum Edukacyjno-Formacyjne w Koszalinie.

Łącznie 106 oazowiczów przyjechało przede wszystkim z naszej diecezji - Koszalin, Słupsk, Szczecinek, Piła i mniejszych miejscowości, choć gościliśmy również uczestników ze Szczecina. Wraz z Duchem Świętym rekolekcje poprowadzili: ks. Krzysztof Szumilas, s. Michalina, an. Zuzia, an. Wiktoria, an. Maciej, an. Hubert (w pierwszym turnusie), ks. Wojciech Pawlak, moderatorka Angelika, an. Ola, an. Zuzia, an. Gabrysia, an. Hubert (najmłodsza grupa), ks. Wojciech Borkowski, moderatorka Zuzia, an. Kasia, an. Alicja, an. Olek (grupa średnia), ks. Dawid Rak, moderatorka Gosia, an. Magda, an. Karolina, an. Maciek (grupa najstarsza), wszystkim zaś służyła modlitwą, śpiewem i grą an. Agnieszka. Oprócz spotkań w grupach, modlitwy, adoracji z możliwością przystąpienia do spowiedzi, pysznych posiłków, czasu integracji, uczestnicy również odwiedzili koszalińską Górę Chełmską oraz byli w kinie i na basenie.

Wrażeń i dobrze spędzonego czasu nie było końca, a przecież to dopiero przedsmak tego, co w wakacje! Więcej informacji już niedługo!

Relacja w Gościu Niedzielnym

Może zainteresuje Cię również...

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

II spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

20 V 2024
W dniu 18 maja 2024 r. odbyło się drugie spotkanie DOR DK Zobacz!

Rekolekcje zimowe 16-18.02.2024

18 II 2024
Bóg, wspólnota, modlitwa Zobacz!

Centralna Oaza Matka

11 IV 2024
Zapraszamy 17-20 maja do Krościenka! Zobacz!

Triduum Paschalne w formie rekolekcji

08 IV 2024
Tym razem młodzi przeżyli Triduum Paschalne w formie rekolekcji w Koszalinie Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter