Zmiana warty w rejonie słupskim

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Podczas spotkania kręgu rejonowego Domowego Kościoła w rejonie słupskim, które odbyło się 3 czerwca 2014 roku na plebanii parafii pw. św. s. Faustyny Kowalskiej w Słupsku, wybrana została nowa para rejonowa – Iwona i Paweł Sapowiczowie.

Wybór został dokonany zgodnie z „Zasadami Domowego Kościoła”, czyli spośród trzech zgłoszonych par, w głosowaniu tajnym, przeprowadzonym przez moderatora rejonowego, ks. Marcina Kościńskiego. Iwona i Paweł Sapowiczowie, którzy od 1 września 2014 roku zastąpią Mariolę i Krzysztofa Krawców, są małżeństwem od 22 lat. Mają 20-letniego syna Michała i 15-letnią córkę Kamilę. Mieszkają i pracują w Ustce. Iwona jest położną środowiskowo-rodzinną i pełni funkcję koordynatora centrum medycznego, w którym pracuje. Paweł zaś dba o łączność internetową i telefoniczną w mieście i gminie Ustka. Oboje są doradcami rodzinnymi w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce oraz animatorami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W Domowym Kościele Iwona i Paweł są od 5 lat. Dwukrotnie pełnili posługę pary animatorskiej kręgu. Byli też animatorami na Oazie Rodzin II stopnia, a w lipcu tego roku będą posługiwali jako para animatorska na Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II stopnia. Oficjalne przekazanie im posługi słupskiej pary rejonowej nastąpi 11 listopada 2014 roku w Koszalinie, podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie.

Może zainteresuje Cię również...

Pierwsze Spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK

05 II 2024
W dniu 3 lutego 2024 r. w Szczecinku w parafii św. Krzysztofa odbyło się pierwsze spotkanie DOR DK Zobacz!

DWDD w Poznaniu

02 III 2024
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych - wiosenne spotkanie Zobacz!

Zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła rejonu Piła-Trzcianka

16 VI 2024
Zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła rejonu Piła-Trzcianka Zobacz!

Wspólne kolędowanie DK w Pile

14 I 2024
W niedzielę 14 stycznia 2024r. rodziny DK z parafii Wspomożenia Wiernych w Pile spotkały się na wspólnym kolędowaniu. Zobacz!

Powołani do misji - konkretne wezwanie

03 V 2024
Niedługo rozpocznie się kolejny rok formacyjny pod hasłem "Powołani do misji". Wśród naszych oazowiczów jest rodzina, która to wezwanie wciela w życie. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter