Zmiana warty w rejonie słupskim

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Podczas spotkania kręgu rejonowego Domowego Kościoła w rejonie słupskim, które odbyło się 3 czerwca 2014 roku na plebanii parafii pw. św. s. Faustyny Kowalskiej w Słupsku, wybrana została nowa para rejonowa – Iwona i Paweł Sapowiczowie.

Wybór został dokonany zgodnie z „Zasadami Domowego Kościoła”, czyli spośród trzech zgłoszonych par, w głosowaniu tajnym, przeprowadzonym przez moderatora rejonowego, ks. Marcina Kościńskiego. Iwona i Paweł Sapowiczowie, którzy od 1 września 2014 roku zastąpią Mariolę i Krzysztofa Krawców, są małżeństwem od 22 lat. Mają 20-letniego syna Michała i 15-letnią córkę Kamilę. Mieszkają i pracują w Ustce. Iwona jest położną środowiskowo-rodzinną i pełni funkcję koordynatora centrum medycznego, w którym pracuje. Paweł zaś dba o łączność internetową i telefoniczną w mieście i gminie Ustka. Oboje są doradcami rodzinnymi w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Ustce oraz animatorami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W Domowym Kościele Iwona i Paweł są od 5 lat. Dwukrotnie pełnili posługę pary animatorskiej kręgu. Byli też animatorami na Oazie Rodzin II stopnia, a w lipcu tego roku będą posługiwali jako para animatorska na Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin II stopnia. Oficjalne przekazanie im posługi słupskiej pary rejonowej nastąpi 11 listopada 2014 roku w Koszalinie, podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie.

Może zainteresuje Cię również...

„Słuchać Pana w Kościele”

15 IX 2011
Pod takim hasłem rodziny z Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej spotkały się na rozpoczęciu nowego roku pracy 2011/12. Spotkanie zorganizowane zostało przez członków wspólnoty z rejonu Wałcz. Zobacz!

Jak dobrze prowadzić rekolekcje?

13 XI 2014
W dniach od 6 do 11 listopada 2014 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Rekolekcji II stopnia dla członków Domowego Kościoła, którzy przeżyli już formację podstawową i pragną posługiwać. Zobacz!

Nowa Para Diecezjalna

08 IX 2011
W głosowaniu, które miało miejsce już kilka miesięcy temu, nową parą diecezjalną Domowego Kościoła wybrano Ewę i Zbigniewa Lange. Zobacz!

Rekolekcje Ewangelizacyjne DK

01 X 2021
Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza wszystkie małżeństwa sakramentalne na rekolekcje ewangelizacyjne Zobacz!

Krąg diecezjalny w Białogardzie

25 IX 2011
Pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym kręgu diecezjalnego. Zobacz!

...i nowy moderator krajowy DK

18 I 2015
W dniu 17 stycznia 2015 roku bp Adam Szal powołał ks. Tomasza Opalińskiego do pełnienia posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter