Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu!

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Kilka godzin we wspólnocie i przy panu

Początek roku szkolnego, wrześniowe południe, niewielka wieś na południu diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, kilkanaście kilometrów od Piły.
Piękny zielony teren, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, cisza, spokój, możliwość kontemplacji Pana Boga w Jego dziele. W oddali czerwienieje namiot.
Błoga cisza nie trwa jednak długo, co rusz widać krzątających się harcerzy, w oddali zespół muzyczny kończy próbę, autobusy i samochody wypełniają niedaleko położony parking.
  Już za chwilę rozciągające się po horyzont zielone trawy i ogromny namiot wypełnią młodzi ludzie zaproszeni przez swoich moderatorów, liderów i katechetów do wzięcia udziału w tym niezwykłym dniu. Za moment z Sanktuarium, w otoczeniu biskupa, prezbiterów i harcerzy, wyruszy Ta, która gości u siebie w ten sobotni dzień prawie 3000 osób. Biskup Zbigniew Zieliński przywita zgromadzonych i zaprosi do wspólnego przeżywania czasu. Na scenę wkroczy ks. Kuba Bartczak, zaprosi do uwielbienia nie tylko na swoich miejscach, ale i na scenie. Scena zaś wypełni się młodymi, również oazowiczami, bo przecież to ich dzień.
Nabożeństwo Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych na chwilę zatrzyma falę radości, w końcu obecni zebrali się pod hasłem "Włączeni w Chrystusa i Kościół". Po chwili refleksji do dzieła przystąpi Ruch Światło-Życie, wykrzesując w młodych nieograniczoną energię poprzez animację czasu wolnego. Nie wszyscy są gotowi na tańce i harce, dlatego wśród stoisk i, innych niż ten czerwony, namiotów zajrzeć można do Diakonii Słowa z Poznania i zaopatrzyć się w dewocjonalia, dobre książki i inne gazety. Niedaleko, kilka kroków dalej, stoi namiot Ruchu Światło-Życie naszej diecezji, gdzie młodzi zapraszają na rekolekcje. Dzień chyli się już ku zachodowi, a właściwie ku Źródłu i Szczytowi, bo przecież to Chrystus przyciąga tych młodych i pragnie nakarmić ich Sobą. 

Ciemność rozlewa się na polu skrzatuskim. Tysiące latareczek próbuje wyznaczyć drogę do swojego autokaru. Namiot pustoszeje. Kolejne Diecezjalne Spotkanie Młodych dobiega końca. Dzień pełen miłości, wspólnoty, radości i młodości - piękne doświadczenie. Niech dojrzewa w młodych w ich codzienności. I do zobaczenia, tam w Skrzatuszu, już za rok!

Galeria 
Młode Wino
Relacja Gościa Niedzielnego


Co o tym myślisz?

Może zainteresuje Cię również...

Dzień Wspólnoty w Lipiu - turnus I

17 VII 2023
Relacja z DW dla pierwszego turnusu oaz wakacyjnych Zobacz!

Dni Wspólnoty oaz wakacyjnych

28 VI 2023
Zapraszamy do wzięcia udziału w Dniach Wspólnoty oaz wakacyjnych 10 lipca w Lipiu i 27 lipca w Łącku Zobacz!

Pragnę służyć!

22 VIII 2023
Podsumowanie Kursu Oazowego Dla Animatorów w Lipiu 2023. Zobacz!

Pielgrzymka Żywego Kościoła

11 XI 2023
11 listopada 2023 r. XXX Pielgrzymką Ruchu Światło-Życie Zobacz!

Październikowy rozRUCH

19 X 2023
O tym jak dobrze spędzić weekend poza domem! Zobacz!

Spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK

03 XII 2023
W dniu 2 grudnia 2023 r. odbyło się drugie spotkanie Kręgu Diecezjalnego DK Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter