Aktualności - rok 2015

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Aktualności

Narodzenie Pańskie A.D. 2015

24 XII 2015
Jezus Chrystus jest obliczem miłosierdzia Ojca. (...) W pełni czasów» (por. Ga 4, 4), gdy wszystko było gotowe według Jego planu zbawienia, zesłał On swojego Syna, narodzonego z Maryi Dziewicy, aby objawić nam w sposób Zobacz!

Siostrzana pielgrzymka do Skrzatusza

11 XII 2015
W tym roku Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej obchodziły swoje święto patronalne, czyli uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia), w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Zobacz!

XXII Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu

10 XII 2015
Zdjęcia z XXII Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie do Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, która odbyła się 11 listopada 2015 roku. Wzięło w niej udział około 600 osób. Zobacz!

Wakacyjny dzień wspólnoty - Lipie 2015

09 XII 2015
Dzień wspólnoty podczas drugiego turnusu oaz wakacyjnych odbył się w Lipiu w poniedziałek, 27 lipca 2015 roku. Wzięły w nim udział cztery oazy: OND I i ONŻ I z Bornego Sulinowa, ONŻ 0 z Lekowa i ONŻ II z Lipia. Zobacz!

OND I i ONŻ I, turnus 2, Borne Sulinowo

09 XII 2015
Oaza Nowej Drogi I stopnia i Oaza Nowego Życia I stopnia odbyły się w dniach 14-30 lipca 2015 roku w Bornem Sulinowie. Zobacz!

ONŻ 0, turnus 2, Lekowo

09 XII 2015
Oaza Nowego Życia stopnia podstawowego odbyła się w dniach 14-30 lipca 2015 roku w Lekowie. Poprowadzili ją: ks. Sebastian Przybyła, s. Natalia Frączek WDŁB, kl. Marcin Łazuka, Martyna Boroń, Antonina Janik i Wiktoria Kusiak. W tej oazie wzięło udział Zobacz!

ONŻ III, turnus 3, Kraków

09 XII 2015
Oaza Nowego Życia III stopnia odbyła się w dniach 1-17 sierpnia 2015 roku w Krakowie. Zorganizowała ją Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych. Z naszej diecezji uczestniczyli w niej: ks. Tomasz Tomaszewski, s. Natalia Frączek WDŁB, Martyna Boroń, Klaudi Zobacz!

Oaza Rodzin II, Pyzówka

09 XII 2015
W dniach od 31 lipca do 16 sierpnia 2015 roku w Pyzówce koło Nowego Targu odbyła się Oaza Nowego Życia II stopnia. Odpowiedzialnymi za jej poprowadzenie byli ks. Andrzej Pawłowski oraz Jolanta i Piotr Sorokowie. Autorami zdjęć są Lidia i Jakub K Zobacz!

Rozpoczęcie roku w rejonie wałeckim

09 XII 2015
Rozpoczęcie roku formacyjnego Domowego Kościoła w rejonie wałeckim odbyło się 6 września 2015 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Spotkanie było również okazją do zainaugurowania posługi nowej pary rejonowej. Zobacz!

DWDD, Koszalin

09 XII 2015
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii poznańskiej Ruchu Światło-Życie odbył się w dniach 23-24 października 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Wśród jego uczestników był również ks. Marek Sędek. Zobacz!

Moc Ducha Świętego w liturgii

07 XII 2015
W drugą niedzielę Adwentu, 6 grudnia 2015 roku w gościnnych progach kapucyńskiej parafii pw. św. Antoniego w Pile odbył Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonu pilskiego. Jego temat brzmiał Moc Ducha Świętego w liturgii. Zobacz!

Jubileusz Miłosierdzia

20 XI 2015
Papież Franciszek zainauguruje 8 grudnia 2015 roku Jubileusz Miłosierdzia, otwierając w Watykanie Drzwi Święte, które staną się Bramą Miłosierdzia, gdzie każdy wchodzący będzie mógł doświadczyć miłości Boga, który pociesza, przebac Zobacz!

Kurs Oazowy dla Animatorów

18 XI 2015
Kurs Oazowy dla Animatorów (KODA) to rekolekcje, które mają na celu ukazanie wizji Ruchu Światło-Życie i całej drogi formacji oazowej. Pomagają również w osiągnięciu ludzkiej dojrzałości, przygotowując w ten sposób do pełnie Zobacz!

Oazy zimowe 2016

18 XI 2015
Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy zimowe, czyli rekolekcje przeznaczone dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zobacz!

Kamera i telewizja

17 XI 2015
Od 27 do 29 listopada 2015 roku w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Lipiu odbędą się warsztaty Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie. Ich tematem będzie Kamera i telewizja, czyli warsztat w zakresie filmów Zobacz!

Adwentowe czuwania młodych

09 XI 2015
Tegoroczne adwentowe czuwania młodych będą się odbywały pod hasłem Brama miłosierdzia. Ich program przygotował biskup Edward Dajczak wraz z zespołem duszpasterskim. Zobacz!

Wyróżnieni przez spadkobierców Kardynała

20 X 2015
Podczas uroczystej gali w Filharmonii Koszalińskiej, 18 października 2015 roku Joanna i Grzegorz Jabłońscy otrzymali nagrodę im. kard. Ignacego Jeża Radość płynie z nadziei, a Małgorzacie Kasprowicz wręczono stypendium z Fundacji kard. Ig Zobacz!

Jezus Chrystus Światłem i Życiem

20 X 2015
W dniach 21-22 listopada 2015 roku Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie organizuje Oazę Modlitwy, na którą zaproszeni są wszyscy oazowicze - zarówno młodzież jak i dorośli. Zobacz!

XXII Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

14 X 2015
XXII Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie odbędzie się w środę, 11 listopada 2015 roku, już tradycyjnie w gościnnych progach Wyższego Seminarium Duchownego i Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie. Zobacz!

Katarzyna i Waldemar

05 X 2015
Jadąc na rekolekcje, nie oczekiwaliśmy wiele, więc obfitość łask, jakie otrzymaliśmy od Pana Boga, dosłownie powaliła nas na kolana! Odczuliśmy dotyk i błogosławieństwo Jezusa, zrozumieliśmy wartość jedności małżeńskiej. Doświadczyliśmy żywej, radosnej Zobacz!

Ludzie z muzyczną pasją pilnie poszukiwani

04 X 2015
Posługa muzyczna w Ruchu stawia sobie wysokie priorytety. Nie boi się wyzwań. Chce więcej, głębiej i lepiej... To słowa Marcina Łęczyckiego - odpowiedzialnego za Centralną Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie. Zobacz!

Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

30 IX 2015
Pierwszy raz w historii, w dniach 23-24 października 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędzie się Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych (DWDD). Weźmie w nim udział moderator generalny Ruchu Światło-Życie. Zobacz!

Przymierze małżeńskie powinno przemienić świat

16 IX 2015
Jest to nasza ostatnia, finalna refleksja na temat małżeństwa i rodziny. Jesteśmy w przededniu wydarzeń pięknych i trudnych, które są bezpośrednio związane z tym wielkim tematem: Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii i Synodu Biskupów Zobacz!

Ożywić więź rodziny ze wspólnotą Kościoła

09 IX 2015
Chciałbym dziś zwrócić naszą uwagę na związek pomiędzy rodziną a wspólnotą chrześcijańską. Jest to więź, że tak powiem, naturalna, ponieważ Kościół jest rodziną duchową, zaś rodzina to mały Kościół (por. Lumen Zobacz!

Świat musi być bardziej rodzinny

02 IX 2015
W tej ostatniej części naszego cyklu katechez na temat rodziny otwieramy nasze spojrzenie na sposób, w jaki przeżywa ona swoją odpowiedzialność za przekazywanie wiary, zarówno w swym obrębie, jak i na zewnątrz. Zobacz!

Oazy ewangelizacyjne 2015

02 IX 2015
Ruch Światło-Życie przeżywa ten rok formacyjny pod hasłem W mocy Ducha Świętego i dlatego organizuje oazy ewangelizacyjne, które są okazją do doświadczenia tej mocy, bez której nikt przecież nie może powiedzieć, że Panem jest Zobacz!

Deuterokatechumenat 2015

01 IX 2015
Wprowadzenie do deuterokatechumenatu odbędzie się w dniach od 2 do 4 października 2015 roku w parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku. Oazowiczów przyjmie wspólnota Ruchu Światło-Życie, której moderatorem jest ks. Dawid Andryszczak Zobacz!

Rodziny mają się uczyć wspólnej modlitwy

26 VIII 2015
Po refleksji nad tym, jak rodzina przeżywa czas świętowania i pracy, rozważamy obecnie czas modlitwy. Zobacz!

Rodzina nie może być zakładnikiem pracy

19 VIII 2015
Po refleksji o wartości święta w życiu rodzinnym skupimy się dziś na elemencie dopełniającym, jakim jest praca. Obydwa one stanowią część Bożego planu zbawczego. Święto i praca! Zobacz!

W rodzinie trzeba umieć świętować

12 VIII 2015
Rozpoczynamy dziś mały cykl refleksji o trzech wymiarach które, że tak powiem, wyznaczają rytm życia rodzinnego: święto, praca, modlitwa. Zacznijmy od święta. Dzisiaj będziemy mówili o świętowaniu. Zobacz!

Troska o osoby w nowych związkach

05 VIII 2015
Wraz z dzisiejszą katechezą podejmujemy ponownie naszą refleksję na temat rodziny. Po tym, jak mówiliśmy ostatnim razem o rodzinach zranionych z powodu nieporozumieniu między małżonkami, chciałbym dziś zwrócić naszą uwagę na inną sytuację Zobacz!

Wakacyjne pielgrzymowanie

09 VII 2015
Już tradycyjnie, podczas wakacji odbywają się dwie pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej pod Koszalinem. Obie, ze względu na swój charakter, powinny zainteresować członków Ruchu Światło-Życ Zobacz!

Rozbite rodziny w oczach Boga

24 VI 2015
W poprzednich katechezach mówiliśmy o rodzinie przeżywającej kruchość ludzkiej kondycji, ubóstwo, chorobę, śmierć. Dzisiaj natomiast zastanowimy się nad ranami, które otwierają się w obrębie współżycia rodzinnego, to znaczy, Zobacz!

Dobrze jest dziękować Panu

18 VI 2015
Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy! (Ps 92, 2). W niedzielę, 14 czerwca 2015 roku wspólnota Domowego Kościoła z rejonu szczecineckiego spotkała się na podsumowaniu roku swojej pracy formacyjnej. Zobacz!

Doświadczenie śmierci w rodzinie

17 VI 2015
W ramach katechez o rodzinie zaczerpniemy dziś inspirację bezpośrednio z wysłuchanego przed chwilą wydarzenia opowiedzianego przez ewangelistę Łukasza (por. Łk 7,11-15). Jest to scena bardzo poruszająca, ukazująca nam współczucie Jezusa względem Zobacz!

Rodzina szkołą choroby i cierpienia

10 VI 2015
Kontynuujemy katechezy o rodzinie. W tej katechezie chciałbym dotknąć aspektu bardzo częstego w życiu naszych rodzin, jakim jest choroba. Jest to doświadczenie naszej kruchości, które przeżywamy głównie w rodzinie, począwszy od dzieciństw Zobacz!

Nowy Moderator Generalny Ruchu

09 VI 2015
Podczas 396. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 9 czerwca 2015 roku biskupi wybrali nowego Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie. Został nim ks. dr Marek Lech Sędek - moderator diecezjalny w diecezji warszawsko-praskiej. Zobacz!

Być bliżej rodzin doświadczanych

03 VI 2015
Podczas tych środowych spotkań mówimy o rodzinie. Rozwijamy ten temat, zastanawiając się nad rodziną. Od dzisiaj nasze katechezy podejmują rozważanie słabości rodziny w warunkach życia wystawiających ją na próbę. Zobacz!

Narzeczeństwo wprowadza w dary duchowe

27 V 2015
Kontynuując katechezy o rodzinie chciałbym dziś mówić o narzeczeństwie. Po włosku słowo to brzmi fidanzamento i wiąże się z zaufaniem, zażyłością, niezawodnością. Zażyłość odnosi się do powołania, jakim obdarza Bóg. Zobacz!

Rodzice pierwszymi wychowawcami

20 V 2015
Kontynuujemy naszą refleksję nad rodziną a dziś nad istotną cechą rodziny, to znaczy jej naturalnym powołaniem do wychowywania dzieci, aby dojrzewały w odpowiedzialności za siebie i za innych. Zobacz!

Ważne słowa w rodzinie

13 V 2015
Dzisiejsza katecheza jest jakby bramą wejściową do serii refleksji na temat życia rodziny, jej życia realnego, z jego rytmami i wydarzeniami. Na tej bramie wejściowej wypisane są trzy słowa, których już kilka razy używałem na placu św. Piotra, a Zobacz!

Piękno chrześcijańskiego małżeństwa

06 V 2015
W naszym cyklu katechez na temat rodziny poruszymy dzisiaj bezpośrednio piękno chrześcijańskiego małżeństwa. Nie jest ono jedynie ceremonią, sprawowaną w kościele, z kwiatami, suknią ślubną, zdjęciami. Małżeństwo chrześcijańskie jest sakramentem, Zobacz!

Kapituła Sióstr z Lipia

03 V 2015
W dniach od 1 do 3 maja 2015 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie odbyła się Kapituła Generalna Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej (nazywanej popularnie Siostrami z Lipia), która stanowi stałą diakonię konsekrowaną Ruchu. Zobacz!

Gość na Plus

30 IV 2015
Gość na Plus to nowa inicjatywa koszalińskiego oddziału Gościa Niedzielnego i Radia Plus Koszalin. To propozycja spotkań ze znanymi osobami, które, dzięki swojej pasji i niezwykłym dokonaniom, mogą stać się inspiracją dla Zobacz!

Dawać świadectwo o pięknie małżeństwa

29 IV 2015
Nasza refleksja na temat pierwotnego planu Bożego w odniesieniu do małżeństwa mężczyzny i kobiety, po rozważeniu dwóch opisów z Księgi Rodzaju, kieruje się obecnie wprost do Jezusa. Zobacz!

Owocność Komunii Świętej

25 IV 2015
W dniach od 4 do 6 czerwca 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Seminaryjnej 2 w Koszalinie odbędą się rekolekcje dla rodziców i rodzeństwa kapłanów i osób konsekrowanych. Ich tematem będzie Owocność Komunii Ś Zobacz!

Przywrócić godność małżeństwu i rodzinie

22 IV 2015
W poprzedniej katechezie o rodzinie zastanawiałem się nad pierwszym opisem stworzenia człowieka, w pierwszym rozdziale Księgi Rodzaju, gdzie napisano: Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył m Zobacz!

Triduum Paschalne

16 IV 2015
W dniach od 2 do 5 kwietnia 2015 roku odbyło się Triduum Paschalne w formie oazy rekolekcyjnej. Wzięło w niej udział 28 osób: 21 z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, 5 z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i małżeństwo z diecezji warszawsko-p Zobacz!

Kobieta i mężczyzna - komplementarność

15 IV 2015
Dzisiejsza katecheza jest poświęcona centralnemu aspektowi tematyki rodziny: wielkiego daru, jakim Bóg obdarzył ludzkość, stwarzając mężczyznę i kobietę oraz poprzez sakrament małżeństwa. Zobacz!

Oazy wakacyjne 2015

10 IV 2015
Jak co roku, Ruch Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej organizuje oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Dla jednych są one kolejnym krokiem w ich formacji, a dla innych mogą się stać jej początkiem. Tutaj znajdują się wszystkie informacj Zobacz!

Dzieci nigdy nie są pomyłką

08 IV 2015
W cyklu katechez o rodzinie dopełniamy dziś refleksję o dzieciach, będących najpiękniejszym owocem błogosławieństwa, jakim Stwórca obdarzył mężczyznę i kobietę. Już mówiliśmy o wielkim darze, jakim są dzieci. Dzisiaj niestety trzeba nam p Zobacz!

Modlitwa za rodzinę

25 III 2015
W naszym cyklu katechez na temat rodziny przypada dziś etap dość szczególny: będzie to zatrzymanie się na modlitwie. 25 marca obchodzimy bowiem w Kościele uroczyście Zwiastowanie, początek tajemnicy Wcielenia. Archanioł Gabriel nawiedził po Zobacz!

Zmiana w Fundacji Światło-Życie

18 III 2015
Zarząd Fundacji Światło-Życie, uchwałą z dnia 17 marca 2015 roku, powołał na kierownika Ośrodka Fundacji Światło-Życie w Koszalinie ks. Remigiusza Szauera, który w naszej diecezji pełni posługę moderatora diakonii ewangelizacji. Zobacz!

Dzieci to życie, radość i nadzieja

18 III 2015
Papież Franciszek: Po omówieniu różnych postaci życia rodzinnego - matki, ojca, dzieci, rodzeństwa, dziadków - chciałbym zakończyć tę pierwszą grupę katechez o rodzinie, mówiąc o dzieciach. Uczynię to w dwóch etapach: dzisiaj skupię się Zobacz!

Nie przespać życia

15 III 2015
W dniach od 13 do 15 marca 2015 roku Diecezjalna Diakonia Muzyczna przeżywała swoją oazę modlitwy połączoną z warsztatami. Jej członkowie oraz kandydaci przyjechali do parafii pw. Narodzenia NMP w Szczecinku, której proboszczem jest ks. Jacek Lewiński. Zobacz!

Pragnę służyć

11 III 2015
W sobotę, 18 kwietnia 2015 roku w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędzie się diecezjalny dzień wspólnoty moderatorów, animatorów, odpowiedzialnych i diakonii Ruchu Światło-Życie. Jego tematem będzie diakonia. Zobacz!

Potrzeba modlących się osób starszych

11 III 2015
Papież Franciszek: W dzisiejszej katechezie kontynuujemy refleksję na temat dziadków, rozważając wartość i znaczenie ich roli w rodzinie. Czynię to utożsamiając się z nimi, bo i ja należę do tej grupy wiekowej. Zobacz!

Kobieta i mężczyzna – komplementarność

10 III 2015
W dniach od 6 do 8 marca 2015 roku w domu Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej w Lipiu odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie. Zobacz!

Skarb w roli

05 III 2015
W dniach od 28 do 31 maja 2015 roku w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu odbędzie się III Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji pod hasłem Skarb w roli. Zobacz!

Poszanowanie godności osób starszych

04 III 2015
Papież Franciszek: Katecheza dzisiejsza i w przyszłą środę będą poświęcone osobom starszym, którymi w środowisku rodzinnym są dziadkowie lub wujkowie-dziadkowie, czy też ciocie-babcie. Zobacz!

Powrócić do modlitwy

26 II 2015
Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak skierował do swoich diecezjan list pasterski na Wielki Post, który zatytułował Powróćmy do modlitwy, by usłyszeć, co mówi Duch Święty do Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego. Zobacz!

Rekolekcje YOUCAT Life

24 II 2015
Zapraszamy na rekolekcje YOUCAT Life, które poprowadzą członkowie Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej. Ich celem jest spojrzenie przez okulary wiary na kobiecość i męskość, miłość i młodość, seksualność i czystość. Zobacz!

40. Kongregacja Odpowiedzialnych

22 II 2015
W dniach od 20 do 22 lutego na Jasnej Górze odbywała się 40. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. Celem tego corocznego spotkania jest przygotowanie do nowego roku formacyjnego. Zobacz!

Odkryć na nowo braterstwo

18 II 2015
Papież Franciszek: W cyklu katechez na temat rodziny, po rozważeniu roli matki, ojca, dzieci, dziś kolej na braci. Brat, siostra; to słowa, które chrześcijaństwo bardzo lubi. Zobacz!

Wielkopostne czuwania młodych

14 II 2015
W Wielkim Poście młodzież naszej diecezji zaproszona jest do wspólnej modlitwy przy krzyżu. W tym roku spotkanie nosi tytuł Krzyż stał się mi bramą. Zobacz!

Bycie dzieckiem

11 II 2015
Po refleksji nad postaciami matki i ojca, w tej katechezie na temat rodziny chciałbym powiedzieć o dziecku, czy lepiej o dzieciach. Zobacz!

Boże igrzyska, Podczele

05 II 2015
W dniach od 22 do 25 stycznia 2015 roku w Kołobrzegu-Podczelu odbyła się oaza zimowa dla kl. IV-VI szkół podstawowych pod hasłem Boże igrzyska. Zobacz!

Ojcowie i modlitwa Ojcze nasz

04 II 2015
Papież Franciszek: Dziś chciałbym przedstawić drugą część refleksji na temat postaci ojca w rodzinie. Ostatnio mówiłem o niebezpieczeństwie ojców nieobecnych, dziś natomiast chciałbym raczej spojrzeć na aspekt pozytywny. Zobacz!

Wyprawa do początków

30 I 2015
Podczas zimowych ferii, w dniach od 17 do 23 stycznia 2015 roku, dziewięcioro członków koszalińskiej oazy katedralnej wraz ze swoim moderatorem - ks. Dawidem Hamrolem przeżyło niesamowitą rzymską przygodę. Zobacz!

Ojcostwo lekarstwem na poczucie osierocenia

28 I 2015
Papież Franciszek: Powracamy dziś do cyklu katechez na temat rodziny. Dzisiaj poprowadzi nas słowo ojciec. Jest ono bardziej niż wszelkie inne drogie nam chrześcijanom, ponieważ Jezus nauczył nas, aby tym imieniem nazywać Boga - Ojcze. Zobacz!

W mocy Ducha Świętego

22 I 2015
Siostry i Bracia, Odpowiedzialni za charyzmat Ruchu Światło-Życie! Z radością zapraszam Was na 40. Kongregację Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, która zgromadzi nas na Jasnej Górze w dniach od 20 do 23 lutego 2015 roku. Zobacz!

Triduum Paschalne w formie rekolekcji

22 I 2015
W drugim roku formacji deuterokatechumenalnej w Ruchu Światło-Życie, czyli po Oazie Nowego Życia stopnia II (ONŻ II°), powinno się przeżyć Triduum Paschalne w formie rekolekcji. Dotyczy to zarówno młodzieży jak i małżeństw z Domowego Kościoła. Zobacz!

...i nowy moderator krajowy DK

18 I 2015
W dniu 17 stycznia 2015 roku bp Adam Szal powołał ks. Tomasza Opalińskiego do pełnienia posługi moderatora krajowego Domowego Kościoła. Zobacz!

Wspólnotowe świętowanie

15 I 2015
W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 11 stycznia 2015 roku rodziny z wałeckiego rejonu Domowego Kościoła spotkały się na opłatku. Rozpoczęliśmy Eucharystią celebrowaną w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przez ks. Marcina Dobrowolskiego. Zobacz!

Z nowym rokiem animatorskim krokiem

14 I 2015
Nowy rok 2015 rozpoczęliśmy wraz z prawie stu osobami na Oazie Rekolekcyjnej Animatorów Rodzin stopnia I, która odbyła się od 2 do 5 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Zobacz!

Nowa para krajowa Domowego Kościoła...

11 I 2015
Podczas ogólnopolskiego spotkania opłatkowego w Zduńskiej Woli została wybrana nowa para krajowa Domowego Kościoła - Katarzyna i Paweł Maciejewscy z archidiecezji poznańskiej, którzy dotychczas pełnili posługę pary filialnej poznańskiej. Zobacz!

Świadectwo Violetty i Mirosława

09 I 2015
Dziękuję Bogu za łaskę odkrycia na nowo Ruchu Światło-Życie podczas Oazy Rekolekcyjnej Diakonii, która odbyła się w Koszalinie od 27 do 31 grudnia 2014 roku w Koszalinie. Po latach formacji stanąłem u progu wyboru: a może inna forma wzmacniania Zobacz!

Oazy zimowe 2015

07 I 2015
Ruch Światło-Życie zaprasza na oazy zimowe, które odbędą się podczas ferii szkolnych. Są to rekolekcje przeznaczone dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zobacz!

Macierzyństwo decyzją o dawaniu życia

07 I 2015
Papież Franiszek: Kontynuujemy katechezy na temat rodziny. W rodzinie jest matka. Każdy człowiek zawsze zawdzięcza swoje życie matce i niemal zawsze zawdzięcza jej także wiele ze swojego dalszego życia, ze swej formacji ludzkiej i duchowej. Zobacz!

Daj mi pić!

06 I 2015
Biblijnym mottem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia 2015 roku) będą słowa Jezusa skierowane do Samarytanki w Ewangelii według św. Jana: Daj mi pić! (J 4, 7). Zobacz!

Orszak Trzech Króli

02 I 2015
W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2015 roku przez kilka miejscowości naszej diecezji przejdzie Orszak Trzech Króli. To radosne wydarzenie jest jednocześnie zadumą nad tajemnicą objawienia się światu wcielonego Syna Bożego. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter