Aktualności - rok 2011

Groziłaby nam pustynia,
gdybyśmy nie tworzyli oaz. św. Jan Paweł II

Aktualności

Niedziela w piątek

30 XII 2011
Przez prawie trzysta lat domy były miejscem sprawowania liturgii Kościoła. Nie wiemy dokładnie, jak wyglądała taka domowa liturgia tamtych czasów. Spróbujmy uruchomić wyobraźnię - zachęca w swoim artykule ks. Tomasz Jaklewicz. Zobacz!

Orszak Trzech Króli

29 XII 2011
Już po raz drugi, z inicjatywy Ojców Franciszkanów, przejdzie ulicami Koszalina Orszak Trzech Króli. To spektakularne wydarzenie jest jednocześnie zadumą nad tajemnicą Objawienia. Zobacz!

Życie Świętej Rodziny szkołą modlitwy

28 XII 2011
Mając na uwadze temat modlitwy, który rozwijam w tym okresie w katechezach, dzisiaj chciałbym zaprosić Was do zastanowienia się, w jaki sposób modlitwa stanowi część życia Świętej Rodziny z Nazaretu. Dom w Nazarecie, w rzeczywistości, jes Zobacz!

Jutrznia i nieszpory - paschalna astronomia

21 XII 2011
Sprawując liturgię jutrzni i nieszporów chłoniemy głęboko chrześcijański paradygmat, w którym już nie fenomeny przyrody są kluczem do odczytywania rzeczywistości, lecz sam Zmartwychwstały. Zobacz!

Wołanie o Zbawiciela

16 XII 2011
17 grudnia wchodzimy w drugą cześć Adwentu, która w liturgii kieruje nasze serca i umysły na historyczne przyjście Jezusa w Betlejem. Aramejskie Marana tha (Przyjdź, Panie), którym przyzywaliśmy nadejścia Syna Bożego w Jego chwale, ustępuje Wielkim Antyfo Zobacz!

NIE konkubinatom

16 XII 2011
W ostatnich dniach m.in. Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz pełnomocnik rządu ds. równego traktowania zapowiedziała zrównanie w prawach z małżeństwami osób pozostających w związkach partnerskich. Zobacz!

Figura w katedrze

14 XII 2011
Figura Maryi Matki Życia autorstwa Krystyny Fałdygi-Solskiej od dziś prezentowana jest w koszalińskiej katedrze. Rzeźba ta zostanie uroczyście odsłonięta jako Pomnik Dzieci Utraconych 24 marca 2012 r. na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Zobacz!

Modlitwa Jezusa i Jego uzdrowienia

14 XII 2011
Dzisiaj chciałbym zastanowić się z Wami nad modlitwą Jezusa, która wiąże się z jego niezwykłą działalnością uzdrawiania. Ewangelie przedstawiają różne sytuacje, w których Jezus modli się wobec działania dobroczynnego i uzdrawiające Zobacz!

Niedziela gaudete

10 XII 2011
Trzecia Niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą różową lub niedzielą gaudete. W pierwszym przypadku nazwa ta pochodzi od koloru szat liturgicznych, które mogą być w tym dniu użyte. W niektórych kościołach bowiem, do sprawowania N Zobacz!

Chór w Koszalinie

09 XII 2011
Pan Sebastian Makowski, organista z par. pw. św. Kazimierza w Koszalinie, zwrócił się do nas z prośbą o przekazanie informacji o powstającym w Koszalinie chórze. Propozycja ta adresowana jest przede wszystkim do osób posiadają Zobacz!

Nie spocząć na laurach

09 XII 2011
Zadziało się coś dobrego. Piękna uroczystość Srebrnego Jubileuszu wprawdzie się zakończyła i ostatni goście wyjechali dziś z CEF-u, ale pozostało uczucie wdzięczności za powołanie Sióstr i za przestrzeń duszpasterską, która wytworzył Zobacz!

Diakonia oaz zimowych

08 XII 2011
Od kilku dni znane są już terminy oaz zimowych. Zapraszamy zatem do podejmowania diakonii w ferie. W pierwszym rzędzie liczymy kapłanów oraz na animatorów z doświadczeniem i kwalifikacjami wychowawców. Potrzebna też jest pomoc anim Zobacz!

Srebrny Jubileusz

08 XII 2011
8 grudnia 2011 r. Wspólnota Dzieci Łaski Bożej obchodziła 25-lecie oficjalnego erygowania jej przez kard. nominata Ignacego Jeża. Uroczystości odbyły się w Koszalinie w CEF-ie i w katedrze. Zobacz!

Więcej świadomości

07 XII 2011
Rozwód rodziców jest szczególnym dramatem dla dziecka. Rozdarcie między rodzicami, odczucie bycia narzędziem walki i przedmiotem targów, rozbicie między dwa miejsca, poczucie braku obecności obojga rodziców p Zobacz!

Jezus uwielbia Ojca

07 XII 2011
Papież Benedykt: Ewangeliści Mateusz i Łukasz przekazali nam modlitwę Jezusa, która jest prawdziwą perłą, często nazywaną Hymnem radości lub Hymnem radości mesjańskiej. Zobacz!

Centralna Diakonia Muzyczna

03 XII 2011
W czasie Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Jedności, która odbyła się w dniach 25-27 listopada 2011 r. w Porszewicach k. Łodzi, moderator generalny Ruchu, ks. Adam Wodarczyk, podał informację o powołaniu do istnienia Centralnej Diakonii Muzycznej. Zobacz!

Seans we dwoje

03 XII 2011
Widząc zagrożenia i trudności jakie przeżywają dziś małżeństwa i rodziny, kręgi Domowego Kościoła podjęły w skali całego kraju akcję, której celem było zachęcenie małżonków do dialogu. Tą zachętą miał być powrót do źródeł wz Zobacz!

Srebrny Jubileusz Wspólnoty

30 XI 2011
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, dla Sióstr z Lipia i dla całego Ruchu Światło-Życie, ma charakter święta patronalnego. Oaza bowiem od początku uznawana była przez ks. Blachnickiego za własne Dzieło Niepokalanej. Podobnie więc Siost Zobacz!

Oazy zimowe 2012

30 XI 2011
Dzieci ze szkół podstawowych i młodzież szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych zapraszamy na tematyczne oazy zimowe. W terminie ferii województwa zachodniopomorskiego planowane jest 5 turnusów. Ostateczny termin zgłosze Zobacz!

Modlić się jak Chrystus

30 XI 2011
Papież Franciszek: Dzisiaj chciałbym zainicjować nasze spojrzenie na Jezusa, na Jego modlitwę, która przenika całe Jego życie, jak tajny kanał, który nawadnia istnienie, relacje, gesty i prowadzi Go coraz bardziej zdecydowanie do całkowitego daru z siebi Zobacz!

Ksiądz przed telewizorem

29 XI 2011
Księża, związani z Ruchem Światło-Życie, wczoraj po raz drugi spotkali się w naszej diecezji w ramach wznowionej oddolnej inicjatywy budowania środowiska modlitwy i wspólnej refleksji duszpasterskiej kapłanów. Do CEF-u w Kosza Zobacz!

Rekolekcje Domowego Kościoła 2012

29 XI 2011
W Kalendarium znajdują się już niektóre terminy rekolekcji na rok 2012. Powoli kształtują się diakonie rekolekcyjne. Zachęcamy do posługi oraz do udziału. Informacje sukcesywnie będą uzupełniane. Dynamika kręgów zależy w bardzo dużym stop Zobacz!

Popielgrzymkowe reminiscencje

28 XI 2011
Czas biegnie niemiłosiernie szybko i wobec natłoku wydarzeń nie nadążamy z uzupełnianiem naszego serwisu. Jest ciągle tyle do zrobienia na naszych stronach. Jeśli tylko chciałby ktoś przyłączyć się do Diecezjalnej Diakonii Komunikowania Społecznego, na Zobacz!

Deuterokatechumenat 2011

27 XI 2011
W Czarnem odbyła się po raz pierwszy oaza modlitwy z wprowadzeniem do deuterokatechumenatu. Równolegle odbywała się tam w tych dniach (25-27.11.2011 r.) Diecezjalna Szkoła Animatora. Zobacz!

Wtorkowy Ruch w eterze 22.11.2011

21 XI 2011
W każdy wtorek Internetowe Radio Fos-Zoe transmituje audycję Wtorkowy Ruch w eterze. Przypominamy o tej ogólnopolskiej inicjatywie i zachęcamy do słuchania. W audycji m.in. temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz katecheza o Mszy Świętej. Zobacz!

Szkoła Animatora w Czarnem

20 XI 2011
Przypominamy, że tradycyjnie wraz z rekolekcjami dla osób wchodzących do deuterokatechumenatu odbędzie się kolejna sesja Diecezjalnej Szkoły Animatora. Do zajęć mogą przyłączyć się osoby po ONŻ stopnia pierwszego, które realizuj Zobacz!

Psałterzyści już po pierwszych zajęciach

20 XI 2011
Zakończyła się pierwsza sesja kolejnej edycji Szkoły Psałterzystów poświęcona okresowi Adwentu i Bożego Narodzenia. Wzięło w niej udział 21 osób z kilku miejscowości: Świdwina, Sławska, Słupska, Starego Wierzchowa, Warszkowa, Boboli Zobacz!

Domowy Kościół na Pielgrzymce

20 XI 2011
Dzisiejszy odcinek Barki po części poświęcony jest ostatniej Diecezjalnej Pielgrzymce Ruchu. Kilka wywiadów udzieliły programowi małżeństwa z Domowego Kościoła. Małżonkowie mówią o samym Ruchu, jak i o przeżywania więzi małżeń Zobacz!

Oaza a parafia

19 XI 2011
5 listopada 2011 r. we wszystkich filiach Ruchu Światło-Życie w Polsce odbyły się Dni Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, na których zebrali się przedstawiciele diakonii diecezjalnych, moderatorzy diecezjalni oraz pary diecezjalne Domowego Zobacz!

Z bramy do kościoła

16 XI 2011
Dziś człowieka trzeba szukać - zgubił się. Czasami można być tak przejętym swoją doskonałością i zbawieniem, że - paradoksalnie - zapomina się o innych obok. W tych ostatnich dniach roku liturgicznego warto zobaczyć Jezusa, który szuka pojedyncz Zobacz!

Psalm mesjański

16 XI 2011
Kończymy dziś nasze katechezy o modlitwie Psałterza kontemplując jeden z najsłynniejszych psalmów królewskich, Psalm, który Jezus sam przytoczył i który autorzy Nowego Testamentu obszernie podjęli i odczytyw Zobacz!

Praca na ferie dla studentów

15 XI 2011
Chcielibyśmy zaprosić studentów do udziału w projekcie edukacji ekonomicznej realizowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Fundację Na Rzecz Rozwoju Wsi Polska Wieś 2000 im. M. Rataja. Zobacz!

Magazyn Katolicki o Pielgrzymce

14 XI 2011
Pewnie zauważyliście, że na stronie głównej pojawił się moduł z materiałami audio. Dzięki temu powraca do naszego serwisu Magazyn Katolicki Radia Koszalin. Najnowszy odcinek poświęcony jest w całości Ruchowi Światło-Życie. Zobacz!

Dzieci Boże i DK w Białogardzie

13 XI 2011
Od tego roku, w parafii pw. Narodzenia NMP w Białogardzie zawiązała sie się Oaza Dzieci Bożych. W większości stanowią ja chłopcy. Spotkania formacyjne odbywają się w szkole, w ramach dodatkowych zajęć katechetycznych i prowadzi je p. Ewa La Zobacz!

Animatorskie zamyślenia

12 XI 2011
W Centrum Ruchu w Koszalinie odbyło się spotkanie animatorów zainspirowane przez Anię i Mateusza Orłowskich, odpowiedzialnych za Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji. Zobacz!

XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu

11 XI 2011
Zdjęcia z XVIII Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. WSD Koszalin 11 listopada 2011 r. Fotografie autorstwa Grzegorza Hübnera. Zobacz!

Transmisja internetowa z Pielgrzymki

10 XI 2011
Dobra wiadomość dla tych, którzy nie będą mogli przyjechać jutro do Koszalina. Telewizja Internetowa Dobre Media transmitować będzie naszą XVIII Diecezjalną Pielgrzymkę przez Internet. Zgłoszonych w recepcji jest prawie 600 osób! Je Zobacz!

Świnka morska z rusztu

09 XI 2011
W Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - żeby było tak ogólnokościelnie - mamy dla Was nowe wiadomości z misyjnych szlaków o. Michała Sabatowskiego, franciszkanina i oazowicza z naszej diecezji. Życiowa lekcja w temacie: K Zobacz!

Psalm opiewający Prawo Boże

09 XI 2011
W poprzednich katechezach medytowaliśmy niektóre psalmy, które są typowymi rodzajami modlitwy błagalnej, zaufania i uwielbienia. W dzisiejszej katechezie chciałbym zatrzymać się przy Psalmie 119. Odznacza się on charakterystyczną cec Zobacz!

Historie znanie i nieznane

08 XI 2011
Nakładem Centrum Ruchu Światło-Życie w Koszalinie ukazała się książka pt. Historia Ruchu Światło-Życie w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Jej autorką jest s. Grażyna Łazor ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej. To już druga pozycja wyda Zobacz!

DWDD jesienne, Poznań

05 XI 2011
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych filii poznańskiej, który odbył się 5 listopada 2011 r. Nasza delegacja liczyła 11 osób. Zdjęcia Rafał Grochowski (DKS w archidiec. szczecińsko-kamieńskiej) i ks. Zbigniew Woźniak. Zobacz!

Deutero 2011

04 XI 2011
Doroczne wprowadzenie oazowiczów do deuterokatechumenatu dokona się w Czarnem. Gościnna wspólnota w parafii pw. Wniebowzięcia NMP przyjmie uczestników tych dni skupienia i celebracji z całej diecezji. Zobacz!

Spotkanie animatorów

02 XI 2011
Drodzy Animatorzy. Wiemy, że posługa animatorska jest swego rodzaju darem, że ofiarujecie często swój czas, a swoje plany odkładacie na potem, żeby przyjechać na rekolekcje i dawać siebie innym. Wiemy też, że nierzadko Was to wiele kosztuje. Zobacz!

Udało się podwójnie!

02 XI 2011
Moi kochani. Mogę obwieścić, że udało się! Wspólnymi siłami odmówiliśmy codziennie cały różaniec (cztery części) za kapłanów i o kapłanów - co więcej nie tylko w naszej diecezji (koszalińsko-kołobrzeskiej), ale i w pelpl Zobacz!

Przemawiajcie do siebie w psalmach

31 X 2011
Trzon liturgii godzin stanowią psalmy. Kościół zawsze cenił sobie te święte natchnione teksty i chciał, by cały Psałterz (czyli 150 psalmów), wszedł do powszechnego użytku liturgicznego. Zobacz!

OE, turnus 3, Ostrowiec

30 X 2011
Oaza Ewangelizacyjna w Ostrowcu (Ośrodek Caritas) w dniach 28-30 października 2011 r. Prowadzący: ks. Zbigniew Woźniak, s. Elżbieta Paruch i animatorzy: Anna i Mateusz Orłowscy, Marcin Ulmanek, Ilona Czeszejko i inni. Zobacz!

Wanda Półtawska w TVP INFO

28 X 2011
Gościem programu Prawdę Mówiąc w TVP INFO w najbliższą sobotę (29.10) o godz. 20:00 będzie Wanda Półtawska, właśnie obchodząca swoje 90 urodziny! Wydarzenie warte zauważenia, zważając na fakt, że Pani Połtawska niemal nie udziela Zobacz!

Pozdrowienia z Ukrainy

26 X 2011
Pozdrawiam ciepło z bliskiej, a jednak dalekiej Ukrainy! Od ponad miesiąca jestem na nowej placówce we wschodniej Ukrainie w Berdiańsku. Cieszę się pięknym portowym miastem, Morzem Azowskim i przepiękną przyrodą. Pracuję w Centrum CARITAS. Zobacz!

XVIII Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu

26 X 2011
11 listopada zgromadzi nas, już po raz osiemnasty, nasz największy doroczny dzień wspólnoty - Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Tym razem hasłem Pielgrzymki jest temat roku formacyjnego Słuchać Pana w Kościele. Zobacz!

Biblijny dzień skupienia

25 X 2011
W sobotę i niedzielę, 12 i 13 listopada br. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbędzie się biblijny dzień skupienia. Rozpocznie się w sobotę o godz. 12:30. Należy przywieźć ze sobą Pismo Święte oraz materiały do notowania. Zobacz!

Szkoła Psałterzystów

24 X 2011
Od 18-20 listopada 2011 r. zapraszamy na kolejną edycję Szkoły Psałterzystów. Ma ona formę dni skupienia połączonych z warsztatami muzyczno-liturgicznymi i adresowana jest do osób śpiewających psalmy w liturgiach parafialnych. Zobacz!

Samochodowa Randka Małżeńska

24 X 2011
Potem kino kawiarnia i spacer w księżycową letnią noc... śpiewał amant przedwojenego kina Eugeniusz Bodo. Parafrazując słowa tej piosenki można by zaśpiewać iż: Umówiłem się z nią na 5-tą, a potem zabiorę ją na przejażdżkę samochodem Zobacz!

Zapałka nie ogrzeje

23 X 2011
Zapałka nie ogrzeje, to akcja, przez którą Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej chce uwrażliwić nas na problem biedy i jej konsekwencji. Wielu ludzi boryka się z biedą, szczególnie zimą. Jedna zapałka nie ogrzeje, ale wyp Zobacz!

OE, turnus 2, Ostrowiec

23 X 2011
Oaza Ewangelizacyjna w Ostrowcu (Ośrodek Caritas) w dniach 21-23 października 2011 r. Prowadzący: ks. Jarosław Kodzia, ks. Zbigniew Woźniak, s. Grażyna Łazor, Magdalena Nowak, Barbara Jadczak, Karolina Korall, Łukasz Śmigiel, Natalia Kawalec, Dagmara Much Zobacz!

Noc Świętych w Szczecinku

20 X 2011
31 października o godz. 18:40 w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku wspólnota oazowa wraz z ks. Robertem Stworą zapraszają na Noc Świętych. Wszystko zaczyna się od wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i uwielbieni Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (8)

20 X 2011
Dziś wspomnienie św. Jana Kantego (1390-1473), patrona naszego seminarium duchownego. Dokładnie nazywał się Jan Wacięga i pochodził z Malca pod Kętami (stąd przydomek Kanty ). Słynął z miłosierdzia, a w pracy duszpasterskiej krzewił kult eucha Zobacz!

Pierwszy turnus OE

19 X 2011
W pierwszym turnusie Oazy Ewangelizacyjnej 2011 wzięło udział 26 uczestników z: Bobolic (9 osób), Szwecji (2), Szczecinka (4), z Lipia (1), Jezierzyc (1), Modrzewca (1), Sławna (3), Świdwina (4) oraz z Borkowa (1). Zobacz!

Psalm 136

19 X 2011
Dzisiaj chciałbym rozważać z wami Psalm, który streszcza całą historię zbawienia, o której daje świadectwo Stary Testament. Jest to Psalm 136 lub według numeracji grecko-łacińskiej -135. Zobacz!

Spotkanie w Świdwinie

18 X 2011
Odwiedziny moderatora diecezjalnego oraz sióstr z Lipia wspólnoty oazowej w parafii pw. św. Michała Archanioła w Świdwinie. Zobacz!

Szlachetna paczka

17 X 2011
Poszukiwani wolontariusze do 11 edycji jednej z największych akcji przedświątecznej pomocy potrzebującym rodzinom. Zobacz!

OE, turnus 1, Koszalin

16 X 2011
Oaza Ewangelizacyjna, turnus 1 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie. Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (7)

13 X 2011
Sługa Boża Maria Conception Cabrera de Armida (Conchita), żona i matka licznego potomstwa, jest jedną z nowoczesnych świętych, którą Jezus przygotował do duchowego macierzyństwa wobec kapłanów. W przyszłości, jej osoba będzie miała wielkie z Zobacz!

Dzień Dziecka Utraconego

12 X 2011
Drugi pochówek dzieci utraconych, pozostawionych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, odbędzie się 15 października w Dzień Dziecka Utraconego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12:30 na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Zobacz!

Usta nasze były pełne śmiechu

12 X 2011
Po medytacji, w poprzedniej katechezie, na temat niektórych Psalmów lamentacyjnych i dotyczących zaufania, chciałbym dzisiaj razem z wami rozważyć Psalm z radością, z modlitwą, który wyśpiewuje cuda Boga. Jest to Psalm 126, kt Zobacz!

Parafialny festyn w Santo Domingo

08 X 2011
Zabawy parafialne mogą najwyraźniej wyglądać bardzo różnie. Ojciec Michał Sabatowski OFM Conv. przesłał nam kilka zdjęć z Santo Domingo. Niedzielny występ przygotowany przez parafian wyglądał kolorowo, słonecznie. Akurat jako antidotum na nasze jes Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (6)

06 X 2011
Od piętnastego roku życia Berthe podczas każdej Mszy św. modliła się za celebransa: Mój Jezu, spraw, aby Twój kapłan nie sprawił Ci przykrości! Gdy miała siedemnaście lat, jej rodzice na skutek poręczenia stracili cały swój majątek. Zobacz!

Wizyta w Czarnem

05 X 2011
Jest już zaplanowana listopadowa Oaza Modlitwy dla osób wchodzących do deuterokatechumenatu. Tym razem odbędzie się ona w par. pw. Wniebowzięcia NMP w Czarnem. Moderator diecezjalny odwiedził w związku z tym miejscową wspólnotę oazową. Zobacz!

Pan jest pasterzem moim

05 X 2011
Rozważanie Psalmu 23 Zobacz!

Miłość, przyjaźń i wiara

02 X 2011
Wczoraj na kobiercu ślubnym stanęła nasza krzyżowa animatorka Karolina Łumianek i jej narzeczony Piotr. Świadkowała im również krzyżowa animatorka Jola Nowak. Ranga uroczystości wysoka, więc było przy tym sześciu kapłanów. Siódmy utkn Zobacz!

Procksyma

01 X 2011
Nie chodzi o Proxima Centauri - gwiazdę najbliższą Słońcu, ale o wschodzącą gwiazdę owszem... Gdyby ktoś szukał Wojtka Orłowskiego z naszej diakonii muzycznej, to wyżywa się właśnie muzycznie z kolegami z branży w zespole pROCKsyma. Zobacz!

Zaproś jedną osobę

30 IX 2011
W naszym Żywym Różańcu jest już prawie trzysta osób. Blisko połowa tajemnic jest zatem rozdzielona. Trzeba przyznać, że w tym roku wkładamy o wiele mniej wysiłku w promocję tego dzieła, bo odzew przyszedł zdecydowanie szybciej niż w pierwsze Zobacz!

Dalej, wyżej, głębiej

30 IX 2011
Kiedy kilka lat temu poznaliśmy Celinkę i Edwarda, z ludzkiego punktu widzenia dzieliło nas chyba wszystko: pokolenia, doświadczenie Ruchu, wreszcie doświadczenie wiary. Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (5)

29 IX 2011
W naszym cyklu o adoracji Najświętszego Sakramentu, w najbliższych odcinkach będziemy bardziej skupiać się na przykładach poświęcania tej modlitwy dla dobra duchowego kapłanów i w intencji powołań. Najpierw wybierzemy się do Lu Monferrato. Zobacz!

Rozwód? Przemyśl to!

29 IX 2011
Od 21 września spot Bajka emitowany jest kilka razy dziennie w TVP1, TVP2 i TVP INFO! Wszystkim, którzy włączyli się w akcję wysyłania protestów przeciwko wstrzymaniu tego spotu w telewizji jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Zobacz!

Nowy moderator w Prowincji Gdańskiej

28 IX 2011
Ojciec Robert Zbierański OFMConv. Franciszkanin Konwentualny z Prowincji Św. Maksymiliana Marii Kolbego (Prowincja Gdańska) od 31.08.2011 r. został nowym moderatorem Oazy Wielkiej Sychem. Zobacz!

Mam super przyjaciół

28 IX 2011
Rozmowa z uczestnikami powakacyjnego dnia wspólnoty w Skrzatuszu zrealizowana w najnowszej edycji programu Barka. Zobacz!

Zdjęcie do kalendarzyka

27 IX 2011
Zgłoszenia do kalendarzyka oazowego do portfela. Zobacz!

Przyłącz się do diakonii!

27 IX 2011
Nowy nabór do Diecezjalnej Diakonii Muzycznej I Liturgicznej. Zobacz!

Rocznica przejścia s. Jadwigi

26 IX 2011
W najbliższą środę (28 września) obchodzić będziemy drugą rocznicę śmierci s. Jadwigi Skudro Zobacz!

Krąg diecezjalny w Białogardzie

25 IX 2011
Pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym kręgu diecezjalnego. Zobacz!

Dobre Media - video ze Skrzatusza

24 IX 2011
Relacja ze Spotkania Młodych. Zobacz!

8 milionów pielgrzymów

23 IX 2011
Do grobu o. Pio w San Giovanni Rotondo przybywa rocznie 8 milionów pielgrzymów! Jest on dziś chyba jednym z najpopularniejszych Świętych na świecie. Za jego życia działo się wiele cudów. Jego ciało ekshumowano w dość dobrym stanie. Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (4)

22 IX 2011
Prośba Biskupa o ożywienie praktyki adoracji w każdej parafii. Zobacz!

Pierwsza profesja Tomka

22 IX 2011
Zakończenie nowicjatu pierwszymi ślubami zakonnymi. Zobacz!

Pożegnanie o. Michała

19 IX 2011
Relacja z pożegnania o. Michała Sabatowskiego, franciszkanina, który pełnił posługę moderatora Ruchu Światło-Życie w Prowincji Gdańskiej Zakonu Franciszkanów Konwentualnych. Zobacz!

123. List do wspólnot rodzinnych

18 IX 2011
Program formacji oraz zadanie Domowego Kościoła na najbliższy rok. Zobacz!

Transmisja ze Skrzatusza

17 IX 2011
Zaproszenie do oglądania transmisji Spotkania Młodych w Skrzatuszu oraz niedzielnych uroczystości odpustowych. Zobacz!

Spotkanie Młodych w Skrzatuszu

17 IX 2011
Relacja ze Skrzatusza z rekordową liczbą osób. Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (3)

15 IX 2011
Miejsce adoracji eucharystycznej w życiu kościelnym według Ojca Świętego Benedykta XVI. Zobacz!

„Słuchać Pana w Kościele”

15 IX 2011
Pod takim hasłem rodziny z Domowego Kościoła w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej spotkały się na rozpoczęciu nowego roku pracy 2011/12. Spotkanie zorganizowane zostało przez członków wspólnoty z rejonu Wałcz. Zobacz!

Rajskie klimaty

15 IX 2011
Podsumowanie pracy rocznej Domowego Kościoła w Paradyżu. Zobacz!

Psalm 22

14 IX 2011
W czasie dzisiejszej katechezy zajmiemy się psalmem (...) 22, który jest wzruszającą i przeszywającą serce modlitwą o wielkim bogactwie ludzkim i teologicznym. Zatrzymamy się zasadniczo na pierwszej jego części skupionej na lamentacji, aby Zobacz!

Bóg, horror, ojczyzna

12 IX 2011
Protest KSD wobec zaangażowania telewizji publicznej w promowanie satanizmu. Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (2)

08 IX 2011
W drugim cyklu o adoracji odkrywamy jej szczególny wymiar, do którego jesteśmy wzywani przez Kościół. Zobacz!

Nowa Para Diecezjalna

08 IX 2011
W głosowaniu, które miało miejsce już kilka miesięcy temu, nową parą diecezjalną Domowego Kościoła wybrano Ewę i Zbigniewa Lange. Zobacz!

Maryja Matka Życia

07 IX 2011
Projekt Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie został wyłoniony. Będzie to zmniejszona kopia rzeźby Maryi Matki Życia, znajdującej się przed radomską kurią biskupią. Autorem projektu jest łódzka artystka Krystyna Fałdyga-Solska. Zobacz!

Psalm 3

07 IX 2011
Pierwszym Psalmem przy którym się zatrzymuję, jest Psalm lamentacji i błagania, przeniknięty głęboką ufnością, w którym pewność obecności Boga jest podstawą modlitwy, która rodzi się w sytuacji ogromnej trudności, w jakiej znajduje Zobacz!

Moderator w Ekwadorze

06 IX 2011
Jeszcze w wakacje, na dniu wspólnoty w Koszalinie (w trzecim turnusie oaz wakacyjnych), można było zobaczyć wśród nas o. Michała Sabatowskiego OFM Conv, moderatora prowincjalnego franciszkańskiej Oazy Wielkiej Sychem. Zobacz!

Zimny prysznic na współnotę

05 IX 2011
W centralnym serwisie www oazy ukazały się niedawno dwa artykuły o oazach na Wschodzie - w Chinach i Pakistanie. Żyjąc w Polsce mamy zupełnie inne warunki do wzrastania w wierze. Zobacz!

Zaproszenie na ORD

04 IX 2011
Zgodnie z ustaleniami na ostatnim DWDD w Poznaniu, odbędzie się na terenie naszej filii Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD) w dniach 9-13 listopada. Przyjazd 9.11 do wieczora, msza o godz. 20:00; zakończenie 13.11 ok. godz. 17:00. Zobacz!

Dodatkowy nabór na WT US

02 IX 2011
Rekrutacja na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego w Sekcji Koszalin. Zobacz!

Wiosna eucharystyczna (1)

01 IX 2011
Wraz z pierwszym czwartkiem nowego roku formacyjnego zaczynamy cykl liturgiczny, dotyczący adoracji Najświętszego Sakramentu. Zobacz!

Rozpoczęcie roku DK w diecezji

01 IX 2011
W najbliższą sobotę (3.09.2011 r.) przeżywać będziemy diecezjalne rozpoczęcie roku pracy w kręgach rodzin pod hasłem: Słuchać Pana w Kościele. Spotkamy się w parafii pw. Trójcy Świętej w Róży Wielkiej k. Wałcza. Zobacz!

Po rekolekcjach w Koniakowie

01 IX 2011
Podziękowania uczestników za rekolekcje rodzin w Koniakowie. Zobacz!

Pokochać swój cień

31 VIII 2011
Artykuł ks. Tomasza Jaklewicza odnoszący się do wewnętrznego rozdarcia, jakie przeżywają ludzie z ideałami. Zobacz!

Na pierwszy rzut oka nie widać, że kocham

31 VIII 2011
Zespół Armia oraz zespół Luxtorpeda - spotkanie z dobrą muzyką Zobacz!

Dzieła sztuki pobudzają do modlitwy

31 VIII 2011
Istnieją także takie sposoby artystycznych ekspresji, które są prawdziwymi drogami do Boga, Najwyższego Piękna; a nawet są pomocą we wzrastaniu w relacji z Nim na modlitwie. Chodzi tu o dzieła, które rodzą się z wiary i wiarę wyrażają. Zobacz!

Podsumowanie oaz wakacyjnych 2011

29 VIII 2011
Podsumowanie z Kopiej Górki w Krościenku oraz Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie. Zobacz!

Reportaż z dnia wspólnoty w Lipiu

28 VIII 2011
Dzień wspólnoty uwieczniony w odcinku ,,Barki - programie TVP3 Szczecin. Zobacz!

Niepokój wokół intronizacji Chrystusa Króla

27 VIII 2011
Dnia 25 sierpnia odbyło się na Jasnej Górze zebranie Rady Biskupów Diecezjalnych. Zobacz!

Pieśń Chrystusa w naszym głosie

25 VIII 2011
Odkryć liturgię godzin, to odkryć, że od momentu chrztu nie należymy już do siebie. Ten sekret lapidarnie ujmuje najkrótsza chyba hagiografia, skreślona ręką św. Pawła Apostoła: Już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus (Ga 2, 20). Zobacz!

Konkurs fotograficzny

19 VIII 2011
Zachęcamy uczestników, animatorów i moderatorów letnich rekolekcji oazowych do udziału w 8. edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego. Zobacz!

Sesja o pilotowaniu kręgów DK - świadectwa

18 VIII 2011
Ks. Andrzej Wachowicz oraz Maria i Ryszard Karolewscy prowadzili w te wakacje sesję o pilotowaniu kręgów DK. Sesja odbyła się w Ostrowie k. Karwii, w budowanym domu parafialnym, który stał się na ten czas ośrodkiem rekolekcyjnym. Zobacz!

Papież już w Madrycie

18 VIII 2011
Papieski samolot wylądował dziś o godz. 11.45 w Madrycie. Ojciec Święty przybył na Światowe Dni Młodzieży, które trwają tam od przedwczoraj. Jest to 20. podróż zagraniczna Benedykta XVI w czasie jego pontyfikatu i trzecia podróż obecn Zobacz!

Maryja wzorem medytacji

17 VIII 2011
Medytacja ma swój świetlany wzorzec w Maryi, co pozwala nam zrozumieć, na czym ona polega. To Ewangelista Łukasz powtarza nam, w odniesieniu do Maryi, że zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu (2,19 por. 2,51 b) Zobacz!

Utraceni, czy wniebowzięci?

16 VIII 2011
Zakończyła się druga kwesta na rzecz budowy Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie. Podczas tej zbiórki udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych. Zapraszamy do odwiedzania profilu kampanii Nasze na zawsze na Facebooku. Zobacz!

SKRZATUSZ 2011 - „Człowiek Jezusa”

15 VIII 2011
Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu już za miesiąc. Pod hasłem Człowiek Jezusa zgromadzimy się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, by tradycyjnie świętować powakacyjny dzień wspólnoty. Zobacz!

Zmarł ks. Julian Papież CR

13 VIII 2011
Dotarła do nas, spóźniona niestety, informacja, że 30 czerwca w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie zmarł ks. Julian Papież, zmartwychwstaniec. Był on organizatorem pierwszej oazy rekolekcyjnej w naszej diecezji w 1974r. Zobacz!

Cisza i modlitwa

10 VIII 2011
Cisza stwarza warunki, które najbardziej sprzyjają skupieniu, słuchaniu Boga, medytacji. Już sam fakt zasmakowania w ciszy, pozwolenie, - jeśli tak można powiedzieć - by cisza nas wypełniła, usposabia do modlitwy. Zobacz!

Wirtualny Madryt

09 VIII 2011
Chciałbyś przyjechać do Madrytu na Światowe Dni Młodzieży i spotkać się z Ojcem Świętym, ale nie możesz? Wejdź na nasz oficjalny profil na Facebooku i Twitterze! Jesteśmy cały czas na bieżąco i informujemy Was o tym, co dzieje się tu w Madrycie! Zobacz!

Nowe oblicze koszalin.oaza.pl

05 VIII 2011
A oto pierwsze efekty pracy nad nowym serwisem www.koszalin.oaza.pl! Jesteśmy w połowie zaplanowanej drogi. Zobacz!

Szukamy wolontariuszy

05 VIII 2011
Poszukujemy wolontariuszy do udziału w zbiórce na budowę Pomnika Dzieci Utraconych w Koszalinie. Kwesta odbędzie się 15 sierpnia. Wolontariusze będą kwestować w całym mieście, a także podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin na Górze Chełmskiej. Zobacz!

Jubileusz Biskupa Seniora Tadeusza

04 VIII 2011
4 sierpnia 2011 r., swoje 80. urodziny obchodzi Ksiądz Biskup Senior Tadeusz Werno. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, zdrowia i opieki Świętych Patronów. Wszyscy pamiętajmy o Dostojnym Jubilacie w naszych osobistych i wspólnotowych modlitw. Zobacz!

Oazy ewangelizacyjne 2011

03 VIII 2011
Zapraszamy Cię na rekolekcje ewangelizacyjne. Wystarczy, że jesteś w drugiej klasie gimnazjum lub wyżej. Wybierz dogodny czas i miejsce. Zobacz!

Wakacje z Biblią

03 VIII 2011
Nie odbiegając od tematyki [szkoły modlitwy] chciałbym podkreślić niektóre jej aspekty o charakterze duchowym i konkretnym Zobacz!

Kapituła wyborcza w Lipiu

02 VIII 2011
Według Konstytucji Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, wszystkie siostry po ślubach wieczystych uczestniczą w obradach kapituły, czyli kolegialnego organu władzy, decydującego o ważnych sprawach Wspólnoty. Tegoroczna kapituła ma charakter wyborczy. Zobacz!

Biskup zaprasza rodziny

02 VIII 2011
Zaproszenie Biskupa Edwarda Dajczaka na Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Zobacz!

Animator z krzyża zdjęty

01 VIII 2011
Podczas tegorocznych oaz wakacyjnych cztery animatorki Ruchu: Monika Bryła (katechetka), Anna Orłowska (studentka), Kazimiera Skibińska OV (katechetka) i Anna Wilmont (pielęgniarka), stanęły obok księży moderatorów, jako odpowiedzialne. Zobacz!

ONŻ 0, turnus 2, Lekowo

29 VII 2011
Oaza Nowego Życia stopnia podstawowego w Lekowie k. Świdwina. Turnus drugi, 13-29.07.2011 r. Stacjonowaliśmy w Szkole w Lekowie. Oazę prowadził ks. Dariusz Wypych, s. Monika Knysz i czworo animatorów: kl. Paweł Haraburda, kl. Wojciech Nowotarski Zobacz!

YOUCAT - wciąga inaczej niż kryminał

28 VII 2011
Czy Kościół ma odpowiedzi na trudne pytania młodzieży? Za 18 dni jedna z takich odpowiedzi trafi do rąk tysięcy młodych ludzi, którzy wezmą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Na spotkaniu z Benedyktem XVI, w pakiecie pielgrzyma Zobacz!

List Kręgu Centralnego DK na rok 2010/2011

22 VII 2011
Tegoroczny list kręgu centralnego powstał w radosnym czasie beatyfikacji Jana Pawła II Zobacz!

Oaza ewangelizacyjna DK

12 VII 2011
Rekolekcje ewangelizacyjne Domowego Kościoła w Ostrowie k. Karwii. Prowadzący: ks. Andrzej Pawłowski oraz Agnieszka i Radosław Orłowscy. Zobacz!

ODB II, turnus 1, Ostrowiec

11 VII 2011
Oaza Dzieci Bożych II stopnia w Ostrowcu k. Wałcza. Turnus pierwszy, 25.06-11.07.2011 r. Zobacz!

OND II, turnus 1, Gwda Wielka

11 VII 2011
Wakacyjna Oaza Nowej Drogi stopnia II, turnus 1 we Gwdzie Wielkiej. Zobacz!

Relacja z rekolekcji o komunikacji

26 VI 2011
Opis przeżyć Katarzyny i Pawła podczas rekolekcji o komunikacji w Ostrowie Zobacz!

Rekolekcje o komunikacji małżeńskiej

26 VI 2011
Relacja z rekolekcji w Ostrowie 2011r. Zobacz!

Księga modlitwy - Psałterz

22 VI 2011
Wejdziemy w księgę modlitwy w pełnym tego słowa znaczeniu, to znaczy Księgę Psalmów. W najbliższych katechezach będziemy czytać i rozważać niektóre spośród najpiękniejszych i najbardziej drogich dla tradycji modlącego s Zobacz!

Eliasz - prorok jak ogień

15 VI 2011
Znaczącą postacią jest Eliasz, powołany przez Boga, aby doprowadzić lud do nawrócenia. Jego imię oznacza: Pan jest moim Bogiem, i jest ono w harmonii z jego życiem, które całkowicie poświęcił staraniu, aby lud rozpoznał w Panu Zobacz!

I Marsz dla życia i rodziny

05 VI 2011
Z inicjatywy Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej i środowiska Wydziału Teologicznego w Koszalinie oraz Domowego Kościoła, 5 czerwca 2011 r. doszedł do skutku pierwszy w diecezji Marsz dla życia i rodziny. Zobacz!

Modlitwa wstawiennicza Mojżesza

01 VI 2011
W czasie lektury Starego Testamentu pośród wielu postaci wybija się osoba Mojżesza, właśnie jako człowieka modlitwy. Zobacz!

Jakub - walczący z Bogiem

25 V 2011
Dzisiaj chciałbym podjąć wraz z wami refleksję nad pewnym fragmentem Księgi Rodzaju, który opowiada o epizodzie trochę szczególnym w historii Patriarchy Jakuba. Zobacz!

Pielgrzymka do Krakowa i Krościenka

22 V 2011
Pielgrzymka Diecezjalnej Diakonii Muzycznej i Liturgicznej oraz Domowego Kościoła z Wałcza. Zobacz!

Modlitwa patriarchy Abrahama

18 V 2011
Abraham, wielki patriarcha, ojciec wszystkich wierzących (Rz 4,11-12.16-17), będzie tym, który ofiaruje nam pierwszy przykład modlitwy, w epizodzie wstawiennictwa za miastami Sodomą i Gomorą. Zobacz!

Pragnienie Boga duszą modlitwy

11 V 2011
Bycie pociąganymi ku Bogu, które On sam złożył w człowieku, jest właśnie duszą modlitwy, która następnie wyraża się w różnych formach i sposobach, w zależności od kontekstu historycznego, od czasu, od chwili, od łaski... Zobacz!

Modlitwa w kulturach starożytnych

04 V 2011
W tej pierwszej katechezie, będącej wprowadzeniem, chciałbym zaproponować kilka przykładów modlitwy, obecnych w starożytnych kulturach, aby ukazać, jak praktycznie zawsze i wszędzie, zwracano się do Boga. Zobacz!

LG na Triduum Paschalne

30 IV 2011
Pliki audio nagrane we współpracy z klerykami i Dobrymi Mediami podczas Triduum Paschalnego w koszalińskiej katedrze (2011). Zobacz!

DWDD wiosenne, Poznań

19 III 2011
Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych, to spotkanie w ramach filii Ruchu Światło-Życie, gromadzące odpowiedzialnych za diakonie na poziomie diecezji. Jest to okazja do wspólnej modlitwy, poznania się i wymiany doświadczeń. Zobacz!

Diakonia Komunikowania Społecznego

22 II 2011
Zamysł i cel diakonii oraz odniesienia do Centralnego DKS. Zobacz!

Znajdź na naszej stronie

✖   anuluj

Zapisz się na newsletter